ایرنامدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی روز سه شنبه در این آئین گفت: کتابخانه، دانشگاهی است که تعطیلی ندارد و دانش به عنوان دستاورد آن بزرگترین محصول بشر است.
شهرام خدایی اظهار کرد: گسترش دانش و کتابخوانی نیاز امروز جامعه بشری است و کتاب دنیا را به سمت آگاهی و توسعه سوق می دهد؛ هر جامعه ای داناتر باشد، موفق تر خواهد بود.
وی با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار کتابداران و خادمان عرصه کتاب با وی، گفت: آنچه که نیاز جامعه بشری است نان و کتاب می باشد که به عنوان جسم و روح جامعه بوده و باید به وفور در اختیار مردم قرار گیرد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید کتاب و کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم و آمار امانت و اعضای کتابخانه های عمومی را برای گسترش دانایی در جامعه افزایش دهیم.
خدایی یادآور شد: اگر دانش افزایی و معرفت افزایی گسترش یابد مانع وقوع اتفاقات ناگوار در جامعه خواهد شد.
وی وعده داد تا در ۶ ماهه دوم امسال پس از بررسی آماری در شاخص های امانت دهی، اهدای کتاب، جذب اعضا و اعضای فعال، کتابخانه های نمونه را شناسایی و در روز ۱۷ اسفند روز کتابخانه گردی از دست اندرکاران موثر در این موضوع تجلیل شود.
معاون اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این آیین با بیان اینکه شکل گیری افکار عمومی با کتاب انجام می شود، گفت: جامعه باید به این باور و ایمان برسد که کتاب جزو لوازم زندگی است.
امیر تقی زاده با اشاره به اهمیت و نقش کتاب در زندگی بشر، اظهار کرد: خانواده ها به همراه جهیزیه چند جلد کتاب مورد نیاز خانواده را نیز تهیه کنند و اگر این موضوع نهادینه شود بسیاری از مشکلات خانوادگی و فرهنگی جامعه رفع می شود.
آئین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با عنوان «حال خوش خواندن» به مناسبت هفته کتاب روز سه شنبه با حضور اصحاب فرهنگ و خیران عرصه کتاب در تالار کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf