ایرنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: ترافیک در سطح این استان با استفاده از تمام ظرفیت ناوگان حمل ونقل عمومی مدیریت می شود.
علی درویش پور روز سه شنبه در نشست ویدئو کنفرانس ستاد پایش حمل و نقل سوخت که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های سراسر کشور برگزار شد، افزود: ۳۵۰ دستگاه اتوبوس درون شهری به همراه خطوط برون شهری تهران - کرج در کل ۵۰۰ واحد اتوبوس فعال هستند.
وی ادامه داد: تاکسی‌های درون شهری البرز حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰، آژانس ها۱۷هزار و ۲۰۰ و سرویس مدارس ۹هزار دستگاه در این استان هستند که که با توجه به حضور ۵۰۰هزار دانش آموز توجه ویژه در حوزه حمل و ننقل عمومی بسیار الزامی است.
درویش پور خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش متقاضیان خودروهای دوگانه سوز پیشنهاد می شود در سطح کشور افزایش تعداد جایگاه های CNG صورت پذیرد همچنین ایجاد سامانه اینترنتی تاکسی‌های درون شهری و ارائه خدمات بیمه و سایر تسهیلات برای رانندگان تاکسی در نظر گرفته می شود.
وی افزود: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر محکومیت اغتشاشات و آشوب‌های چند روز اخیر اعضای شوراهای شهر و روستای استان البرز تشکیل جلسه داده تا ابعاد این مساله مورد بررسی قرر گیرد.
معاون استاندار البرز تاکید کرد: شهرداری‌های استان در کوتاه ترین زمان ممکن باید اقدام به پاکسازی شهرها بعد از اغتشاشات اخیر کرده تا روند عبور ومرور شهرها تسهیل شود.
وی خاطرنشان کرد: به منظور آمادگی برای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی سوخت جلسات مستمر در حال برگزاری است.
درویش پور گفت: با حضور شبانه روزی مسئولان استان البرز به ویژه حضور میدانی استاندار برای نظارت و کنترل قیمت ها تدابیر لازم در سطح استان اتخاذ شده است.
اکنون دراستان البرز ۲۷۰ دستگاه اتوبوس های برون شهری وجود دارد که ۲۴۰ دستگاه در روز فعال و در حال خدمت رسانی هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af