ایرنا/مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از امدادرسانی به ۲۰۹ دستگاه خودرو و اسکان ۶۰ مسافر گرفتار برف در راهدارخانه‌های استان خبر داد.
محمدرضا نازک کار اظهار داشت: طی سه روز گذشته(از ۲۴ تا ۲۷ آبان ماه) به ۲۰۹ دستگاه خودرو گرفتار در برف امدادرسانی و شصت مسافر در راه مانده نیز اسکان داده شدند.
وی یادآور شد: همچنین طی همین مدت، یک هزار و ۲۴۵ کیلومتر باند برفروبی در مسیرهای کوهستانی استان انجام شد.
وی با بیان اینکه به غیر از محور پونل- خلخال که به دلیل ایمنی تردد کنندگان بسته شده، راه های استان باز است، افزود: شهروندان بایستی از ترددهای غیرضروری در چنین شرایط جوی پرهیز کنند ولی در صورت نیاز، قبل از حرکت برای اطلاع از وضعیت راه ها با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.
نازک کار همراه داشتن زنجیرچرخ را برای حرکت در محورهای کوهستانی استان ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب با خودروها تجهیزات زمستانه همچون ابزار ایمنی، لباس گرم و جیره خشک همراه داشته باشند.
نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه سرد و بارشی در منطقه است؛ بنابراین به تناوب بارندگی و وزش باد(پاره ای نقاط شدید)، مه آلود بودن هوا، بارش برف در ارتفاعات و احتمال رعد و برق و تگرگ تا اوایل هفته آینده پیش بینی می شود؛ ضمن اینکه طی روز چهارشنبه نیز شاهد تضعیف ناپایداری، کاهش موقتی ابر و افزایش نسبی دما خواهیم بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0