ایرنا/در بازرسی‌های اخیر سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان ۴۵ واحد صنفی متخلف، شناسایی و ۱۸ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان جریمه شدند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان روز چهارشنبه اظهار داشت: طی هفته جاری و پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین ۴۳۵ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این منطقه انجام دادند.
مسلم مروجی فرد با بیان اینکه افزون بر ۵۰ درصد شکایات مربوط به حوزه حمل و نقل عمومی است افزود: قیمت تمام شده محصولات تولیدی تغییری نکرده و نباید افزایش قیمت بنزین، بهانه‌ای برای افزایش سایر اقلام مصرفی باشد.
وی بیان کرد: با توجه به دستور وزیر صمت و تصویب ستاد تنظیم بازار کشور، افزایش قیمت کالاهای مصرفی مردم تحت عنوان افزایش قیمت بنزین ممنوع است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با بیان اینکه بنزین کاربرد چندانی در فرآیند تولید کارخانه‌های صنعتی ندارد، تصریح کرد: قیمت سایر حامل‌های انرژی نیز ثابت بوده و از سوی دیگر بخش بسیار بزرگی از حمل و نقل کالاهای مختلف در کشور از طریق وسایل گازوئیل سوز انجام می‌شود.
مروجی فرد از تشکیل ستاد ویژه رسیدگی به شکایات مردم در زمینه افزایش خودسرانه قیمت کالاها و خدمات در سطح بازار خبر داد و گفت: با هرگونه افزایش قیمت، برخورد قانونی می‌شود.
وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه گران‌فروشی از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه به ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستان‌ها، موارد را برای پیگیری و برخورد با متخلفان به همکاران واحد بازرسی اطلاع دهند.
سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را تحت پوشش دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00