ایرنا/مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: سه شکارچی متخلف به جرم شکار غیرمجاز کبک و خرگوش، از سوی محیط‌بانان این استان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
علی مرشدی افزود: این سه شکارچی خاطی در اراضی آزاد در منطقه پرچینه شهرستان زنجان که مشرف به شهرستان طارم است دست به شکار زده بودند که در دام محیط‌بانان گرفتار شدند.
وی اظهار کرد: متاسفانه این شکارچیان متخلف و بی اعتنا به محیط زیست و حیات وحش با استفاده از فرصت پیش روی با استفاده از ۲ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، زندگی را از ۲ قطعه کبک و یک سر خرگوش گرفته بودند که باید تاوان جرم خود را بپردازند.
مرشدی، این سه شکارچی دستگیر شده بومی منطقه بودند افزود: ۲ قبضه اسلحه شکاری قاچاق، ۳ تیر فشنگ چارپاره، ۱۴ تیر فشنگ ساچمه زنی، یک قبضه چاقو، یک عدد اره و لاشه یک سر خرگوش و ۲ قطعه کبک از شکارچیان خاطی به دست آمد.
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: جریمه شکار هر قطعه کبک و هر سر خرگوش به ترتیب ۲ و ۳ میلیون ریال است که خاطیان باید به عنوان ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش در وجه محیط زیست بپردازند و از لحاظ جنبه عمومی جرم صورت گرفته نیز قاضی پرونده رای و نظر می‌دهد.
مرشدی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره کل بطور شبانه روز مشغول پایش و رصد در مناطق مختلف استان هستند و در صورت مشاهده تخلف مطابق قانون با شکارچیان و صیادان غیرمجاز برخود جدی و قاطع خواهند کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd