ایرنا/مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۶۳ کارگر آذرآب در جریان پیگیری مستمر استاندار مرکزی و با مساعدت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازنشسته شدند.
محمدتقی آبایی افزود: شرایط بازنشستگی این کارگران در پی سفر یک‌روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی و موضوعاتی که در کارگروه اقتصاد مقاومتی مطرح شد در قالب مشاغل سخت و زیان‌آور محقق شده است.
وی اظهار داشت: پرونده بازنشستگی این تعداد کارگر از قبل کامل بوده که با همکاری تامین اجتماعی در بازه زمانی کوتاه مدت محقق شد و سایر کارگران آذرآب که مشمول تبصره ماه ۷۶ قانون تامین اجتماعی باشند نیز به‌ تدریج فرآیند کاری آنان دنبال شده و بازنشسته می‌شوند.
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲۹ مهرماه جاری در سفر یک‌روزه به اراک فرصتی ایجاد کرد تا بار دیگر معضلات صنایع بحران زده این استان از جمله آذرآب مرور شده و راهکارها و دستورات لازم برای شتاب‌گیری حل چالش‌ها صادر شود.
در این سفر نمایندگان مردم در خانه ملت، برگزیدگان تشکل‌های کارگری و حلقه مدیریت ارشد استان مرکزی مطالبات و خواسته‌هایی را مطرح کردند تا همگرایی لازم و پیشنهادات سازنده برای حل مسایل کارگری و صنعتی استان تقویت شد.
ارزیابی اهلیت سهامداران، تعیین تکلیف بازنشستگی کارگران و پرداخت حقوق معوقه، انجام اقدامات ریشه‌ای در تضمین و ثبات کاری آذرآب و حل موضوعات ناشی از سوءمدیریت‌های پیشین، تقویت کارسازی و اجرای قانون حمایت از تولید داخل برای کارسپاری به صنعت و جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارد از موضوعاتی بود که در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور شریعتمداری در اراک عنوان شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f