ایرنا/مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: آموزش در کشور رایگان بوده و هرگونه دریافت اجباری کمک مالی از اولیای دانش‌آموزان در مدارس ممنوع است.
سخاوت بیرامی در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال افزود: با توجه به کاهش میزان سرانه دانش‌آموزی در مدارس هرگونه دریافت کمک مالی از اولیای دانش‌آموزان جهت کمک به امور جاری تنها باید به صورت داوطلبانه و به دور از هرگونه اجبار صورت گیرد.
او اظهار کرد: کمک اولیای دانش آموزان صرف دریافت کمک به صورت مالی نبوده و این کمک‌ها می‌تواند به صورت‌های مختلف از جمله ارایه خدمات مشاوره‌ای، مهارتی، تخصصی و متناسب با تخصص‌ کاری اولیای دانش‌آموزان صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون ریال کمک مالی داوطلبانه از سوی اولیای دانش‌آموزان برای چرخش امور جاری مدارس جمع‌آوری و در ارتقای کیفیت آموزش و یا تهیه ملزومات کمک آموزشی مورد استفاده قرار گرفته، اظهار کرد: کمک‌های مالی جمع‌آوری شده به دور از دخالت‌های مدیر و دست اندرکاران آموزشی و صرفا از طریق اعضای انجمن اولیا و مربیان انجام شده است.
وی گفت: مدیران مدارس خلخال به علت کاهش سقف اعتباری و سرانه دانش‌آموزی با مشکل پرداخت هزینه حامل انرژی و قطع انشعاب آب، برق و گاز روبه رو هستند و در طول سال جاری کمک‌های مالی اولیای دانش‌آموزان کمک بزرگی به پیشگیری از قطع انشعاب حامل‌های انرژی مدارس می‌کند.
بیرامی از تجهیز مدارس خلخال به سامانه گرمایشی هوشمند و بی‌خطر خبر داد و افزود: در حال حاضر تنها چهار مدرسه روستایی این منطقه در روستاهای ارسون، سوسهاب، ترازوج و نیاخرم از بخاری نفتی استفاده می‌کنند که با پایان طرح‌های گازرسانی روستایی به آنها، این مدارس نیز به بخاری‌های هرماتیک هوشمند تجهیز خواهند شد.
دبیر شورای آموزش و پرورش خلخال با بیان اینکه در آزمون سراسری کنکور امسال بیش از 200 نفر از دانش‌آموزان این منطقه موفق به راه‌یابی به دانشگاه‌های دولتی شده‌اند، گفت: با هدف تشویق دانش‌آموزان مشغول به تحصیل پایه دوازدهم امسال برنامه تجلیل از پذیرفته‌شدگان کنکور امسال بصورت متفاوت از سال‌های قبل در دی ماه برگزار خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253