فارس/ تکواندوکاری که با سیاسی کاری اجازه حضور در رقابت‌های جهانی را نیافت، حالا شانس المپیکی شدن را برای خودش دست و پا کرده، میرهاشم حسینی همان تکواندوکاری است که چند ماه قبل با کارشکنی سفارت انگلیس نتوانست روادید حضور در مسابقات جهانی منچستر را بگیرد، جایی که بالاترین امتیازات المپیکی را داشت و تقریبا تکلیف سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم روشن می‌شد.
این تکواندوکار آماده و پرامید ایران انگیزه خود را از دست نداد و کمتر از یک ماه بعد، در نخستین مرحله رقابت‌های گرندپری (جایزه بزرگ) سال ۲۰۱۹ در رم از غفلت حریفان نهایت استفاده را برد و قهرمان شد.
اما این جوان ۲۰ ساله اهل میانه، که با کارشکنی انگلیسی‌ها در میدان جهانی غایب بود، طی یک سال گذشته با طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و طلای مسابقات یونیورسیاد ۲۰۱۹ دانشجویان جهان در کانون توجه دنیای تکواندو قرار گرفته است.
حسینی همچنین یکی از ۶ تکواندوکار اعزامی ایران به مرحله دوم رقابت‌های گرندپری (جایزه بزرگ) چیبای ژاپن بود که با کسب عنوان قهرمانی مسابقات، ۴۰ امتیاز به رده بندی المپیکی خود اضافه کرد. با احتساب این امتیاز و باخت حریفان بالای جدولی، او فعلا با امتیاز ۲۹۹.۲۴ از رتبه دهم به پله ششم رده بندی المپیکی صعود کرده است.
هنوز برای افزایش امتیازات المپیکی تا پایان ماه فرصت باقی است و تکواندوکاران می‌توانند با شرکت در تورنمنت‌های مختلف امتیاز بیشتری برای خود جمع آوری کنند، اما میرهاشم حسینی فعلا با ایستادن در رده ششم این رده بندی، شانس زیادی برای کسب ورودی المپیک فراهم کرده است. او جایگاه پنجم رقیبش «جواد آچاب» بلژیکی با ۳۰۱.۵۵ امتیاز را تهدید می‌کند و فاصله چندانی با این امتیاز ندارد، در مقابل، «الکسی دنیسنکو» روس با ۲۸۲.۵۱ نزدیک‌ترین تعقیب کننده حسینی در رده بندی المپیکی است.
5 تکواندوکار برتر رده بندی هر وزن المپیکی به طور مستقیم سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دریافت می‌کنند و حسینی هم فاصله چندانی با المپیک ندارد، به شرطی که بتواند از فرصت‌های باقی مانده نهایت استفاده را ببرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf