ایسنا/ رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز گفت: هشت نفر از ساکنین یک منزل مسکونی در خط ۳ حصار، دچار گاز گرفتگی شدند.
مهرداد بابایی گفت: طی تماس یک شهروند با اورژانس البرز و اعلام حادثه گازگرفتگی، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.
بابایی افزود: این حادثه صبح امروز یکشنبه، ۱۷ آذر، ساعت ۷:۱۵ در یک منزل مسکونی ویلایی واقع در خط ۳ حصار رخ داد.
وی ادامه داد: کارشناسان فوریت‌های پزشکی به محض رسیدن به محل و ارزیابی صحنه و افراد حاضر در محل، تعداد افراد نیازمند دریافت خدمات درمانی و انتقال را هشت نفر اعلام کردند که بلافاصله سه دستگاه آمبولانس دیگر به محل اعزام شد.
این مسئول خاطرنشان کرد: افراد مسموم دارای علائمی چون سردرد و سرگیجه بودند که اقدامات درمانی پیش بیمارستانی و اکسیژن درمانی آغاز شده و در نهایت چهار نفر از افراد با علائم شدیدتر که دو نفر خانم ۳۶ و ۶۰ ساله و دو نفر آقا ۳۲ و ۶۲ ساله بودند توسط آمبولانس‌های اعزامی به مرکز درمانی امام علی علیه السلام منتقل شدند و چهار نفر دیگر که خانم‌های ۲۶ و ۲۸ ساله و آقایان ۳۰ و ۳۵ ساله بودند از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
وی در پایان گفت: متأسفانه نقص وسیله گرمایشی باعث تجمع گاز مونوکسید کربن در منزل شده بود؛ از راه‌های بسیار ساده تشخیص عدم نقص در وسایل گرمایشی، رنگ آبی شعله بخاری و داغ بودن دودکش است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af

منبع : ایسنا