ایرنا/معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: شهرستان کوهرنگ با بارش بیش از ۱۰۰ میلیمتر باران و ۸۰ سانتی‌متر برف پربارش‌ترین نقطه کشور در ۴۸ ساعت گذشته گزارش شده است.
مهرداد قطره سامانی افزود: بارش‌های قابل توجه از عصر روز جمعه تا صبح روز یکشنبه منجر به بارش برف و باران در بسیاری مناطق استان شد که این سامانه بارشی تا ظهر امروز در لردگان، کوهرنگ و اردل همچنان فعال است.
وی ادامه داد: هم اینک ارتفاع برف در کوهرنگ ۹۰ سانتی‌متر است و درگردنه‌های این شهرستان به بیش از یک متر می‌رسد.
قطره سامانی تصریح کرد: همچنین بارش باران در شهرکرد ۱۹ میلیمتر، لردگان ۴۷ میلیمتر، بروجن ۱۷ میلیمتر، سامان ۲۴ میلیمتر، فارسان ۵۴ میلیمتر، اردل ۴۸ میلیمتر، شلمزار ۲۵ میلیمتر و بن ۲۹ میلیمتر گزارش شده است.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش‌های سال آبی جاری را ۹۳ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۳ کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۲۳ میلیمتر کاهش دارد.
چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
شهرستان کوهرنگ یکی از قطب‌های بارشی و برف‌گیر چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3