ایرنا/ سرپرست فرمانداری قروه گفت: امروز با اعلام کناره‌گیری ۲ داوطلب زن از عرصه انتخابات، هیات اجرایی کار رسیدگی به صلاحیت ۴۰ نفر را ادامه می‌دهد.
حسین الماسی اظهار داشت: در مهلت مقرر یک هفته ای اعلام شده از ( ۱۰ تا ۱۶ آذر) ۴۲ داوطلب در این دوره از انتخابات در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان نامنویسی کردند که این تعداد در مقایسه با تعداد ثبت نامی‌های دوره دهم مجلس ۲۳۳ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه پنج نفر از این تعداد زن و ۳۷ نفر مرد بودند که ۱۰ تن آنان ۱۰ در وزارت کشور ثبت نام کردند اضافه کرد: مدرک تحصیلی داوطلبان این حوزه انتخابیه شامل کارشناسی ارشد ۳۱ نفر، دکترا هشت نفر، کارشناسی ۲ نفر و حوزوی یک نفر است.
او به رده سنی داوطلبان اشاره کرد و افزود: جوان ترین داوطلب ثبت نامی ۳۰ ساله و مسن ترین آنان ۵۷ ساله بوده و بیشترین رده سنی داوطلبان بین ۴۰ تا ۵۵ سال است.
رییس ستاد انتخابات حوزه قروه و دهگلان همچنین از حضور ۱۹ داوطلب اهل تسنن و ۲۳ نفر اهل تشیع خبر داد گفت: بیشترداوطلبان از قشر فرهنگی و کارمندان ادارات هستند و در این میان سه نفر پزشک، سه نفر مدرس دانشگاه، یک نفر بیکار، چهار نفر شغل آزاد و یک نفر وکیل است.
وی با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان این دوره با دوره‌های قبل تفاوت بسیاری داشت، تصریح کرد: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قروه پنج نفر زن معادل ۱۲ درصد در انتخابات ثبت نام کرده بودند که ۲ نفر از آنان انصراف دادند.
الماسی اضافه کرد: هشت نفر از داوطلبان ثبت نامی جزو نمایندگان ادوار هستند که معادل ۱۹ درصد مجموع ثبت نام کنندگان را شامل می شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34