٢٦٧
٠

صدا و سیما/بیش از 110 هزار قطعه پرنده در تالاب‌های چهارمحال و بختیاری زمستان گذرانی می‌کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: هم اکنون بیش از 110 هزار قطعه پرنده با تنوع حدود 60 گونه در تالاب‌های چغاخور و گندمان زمستان گذرانی می‌کنند.
شهرام احمدی افزود: حضور پرندگان مهاجر زمستان گذر در تالاب‌های استان افزایش داشته است.
وی گفت: برای نخستین بار در سرشماری‌ها، درنا در تالاب گندمان، آنقوت، تنجه، فلامینگو، اردک ارده‌ای و چنگر در تالاب بین‌المللی چغاخور، حواصیل در تالاب علی آباد و اردک سرسبز در تالاب سولقان به صورت تجمعی مشاهده شده اند.
احمدی افزود: بالا رفتن ضریب حفاظت تالاب‌ها با استفاده از پایش لحظه‌ای (مانیتورینگ) باعث ایجاد احساس امنیت در پرندگان مهاجر، همچنین وضعیت مناسب اقلیمی و وجود آب در تالاب‌ها نسبت به سایر تالاب‌های منطقه از جمله دلایل افزایش پرندگان مهاجر است.
تالاب بین المللی گندمان به عنوان یکی از 10 تالاب برتر پرنده نگری ایران و با 980 هکتار وسعت و دو هزار و 219 متر ارتفاع از سطح دریا، در نزدیکی تالاب بین المللی چغاخور و جنوب غربی شهر گندمان شهرستان بروجن و در فاصله 60 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
تالاب بین المللی چغاخور هم با مساحت دو هزار و 300 هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار، در مسیر جاده شهرکرد به خوزستان و نزدیکی شهر بلداجی شهرستان بروجن و 65 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال بختیاری و در فاصله 36 کیلومتری تالاب بین المللی گندمان قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی