فارس/رئیس مرکز تحقیقات جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: سالانه ۴۰۰ هزار نهال و ۲ هزار تن بذر در طبقات غلات با نظارت مرکز تحقیقات جهادکشاورزی در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود.
حسن جهانبازی با بیان اینکه مرکز تحقیقات جهادکشاورزی تنها مرکز پژوهشی مستقل در کشور است، گفت: تحقیقات صورت گرفته در این مرکز بر اساس نیازسنجی‌های صورت گرفته از دستگاه‌های اجرایی است.
رئیس مرکز تحقیقات جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ماحصل تحقیقات این مرکز در دهه‌های گذشته افزایش بهره‌وری تولید محصولات زراعی و باغی در بخش کشاورزی و منابع‌طبیعی است.
وی با تاکید بر اینکه نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان با نظارت مرکز تحقیقات کشاورزی تولید و توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: همچنین کلیه نهال‌های مثمر و غیرمثمر با نظارت این مرکز تولید می‌شود.
جهانبازی ادامه داد: سالانه ۴۰۰ هزار نهال و ۲ هزار تن بذر در طبقات غلات با نظارت مرکز تحقیقات جهادکشاورزی در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود.
رئیس مرکز تحقیقات جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از وجود آزمایشگاه‌های پیشرفته در حوزه آب، خاک و گیاه‌پزشکی در این مرکز خبر داد و افزود: عمده فعالیت‌های ما در راستای افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی با مصرف کمتر آب و سموم کشاورزی است.
وی مشکل اصلی مرکز تحقیقات سازمان جهادکشاورزی را کمبود اعتبارات مالی عنوان کرد و افزود: سالانه حداقل باید یک درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به امر پژوهش اختصاص پیدا کند، اما این عدد باتوجه به بودجه محدود دستگاه‌های اجرایی بسیار کم است.
جهانبازی با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های پژوهشی مرکز تحقیقات سالانه حداقل ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است، اظهار داشت: هم‌اکنون اعتبارات پژوهشی این مرکز زیر ۱۰۰ میلیون تومان است که این موضوع موجب کندی در رسیدن به اهداف پژوهشی می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی