باشگاه خبرنگاران/مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: نام‌ نویسی از داوطلبان طرح اقدام ملی مسکن به مدت سه روز در حوزه جنوب این استان آغاز شد.
روابط عمومی راه وشهرسازی ؛ حمزه امیریان مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم‌اینک حدود ۸۰ درصد اراضی مورد نیاز این طرح تامین شده که پس از اعلام سامانه ثبت نام و پالایش متقاضیان، عملیات اجرایی ۲ هزار و ۲۹۰ واحد مسکونی در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز خواهد شد.
او بیان کرد: اقشار هدف این طرح خانوار‌های با درآمد متوسط و همچنین اقشار کم درآمد زیرپوشش دستگاه‌های متولی از قبیل کمیته امداد، خیرین مسکن ساز، بهزیستی و ... هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: متاهل بودن، سکونت در محل مورد تقاضا، عدم دریافت زمین یا واحد مسکونی دولتی (فرم ج سبز) و نداشتن ملک شخصی چهار شرط اصلی برای خانه‌دار شدن است.
او افزود: زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی در شهر‌های ایرانشهر و چابهار تامین شده و تا اوایل بهمن طرح بصورت اجرایی آغاز می‌شود.
امیریان با اشاره به اینکه تامین مسکن مناسب به میزان موردنیاز اولویت این اداره است، گفت: در مرحله نخست در ایرانشهر حدود ۶۵۰ واحد و در چابهار هزار و ۲۰۰ واحد ساخته خواهد شد و در شهرستان‌های بمپور، نیکشهر، سرباز و دلگان نیز اقدامات لازم انجام می‌شود.
او با اشاره به طرح مسکن مهر نیز افزود: طرح مسکن مهر در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر به زودی به اتمام می‌رسد و فقط چند پروژه مشکلات حقوقی داشت که مسائل آن برطرف خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c