ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان بیجار از مرگ یک نفر در این شهرستان به علت ابتلا به بیماری آنفلوانزا خبر داد و گفت: با توجه به نمونه آزمایشگاهی ارسالی این فرد به مرکز استان، مرگ او بر اثر آنفلوانزا تایید شد.
حسین جعفری اظهار داشت: به استناد گزارشات موجود تاکنون از بین تست‌های انجام شده است، هشت بیمار مبتلا به آنفلوانزا در بیجار شناسایی شده‌اند، که برخی به صورت سرپایی مداوا، تعدادی بستری و یک نفر جان خود را از دست داده است.
وی با بیان اینکه از میان پنج مبتلا به این بیماری دو نفر زن و سه نفر دیگر مرد هستند، اضافه کرد: موج بیماری آنفلوانزا نسبت به سال‌های گذشته سه هفته زودتر آغاز شده و تا هفته آینده فروکش خواهد کرد.
جعفری با اشاره به علایم اولیه ابتلا به این بیماری افزود: ضعف و خستگی، درد شدید عضلانی، تب مداوم، سرفه و لرزش شدید از علائم ابتلا به آنفلوانزاست و راه‌های پیشگیری از آن بسیار ساده است که با رعایت چند نکته ساده مانند نوشیدن مداوم مایعات، مصرف میوه و سبزی تازه، شستن مرتب دست با آب و صابون و استفاده از ماسک در اماکن عمومی می‌توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.
وی تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده علائم فوق الذکر از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کرده و به پزشک مراجعه کنند و تا بهبودی کامل از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند، ضمن اینکه بیماران قلبی عروقی، بیماران دارای نقص سیستم ایمنی، کودکان، ماداران باردار و بیماران مزمن کلیوی و ریوی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34

منبع : ایرنا