کیهان/مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه در کشور 145 میلیون نهال کاشته می‌شود که سهم استان اصفهان کاشت 125 هزار اصله نهال و بذر است گفت:
در حوزه جنگل‌کاری، در چهار هزار و هفت هکتار از زمین‌های استان بذر و نهال کاشته می‌شود که بزرگ‌ترین آن در منطقه مرق و دنبی شهرستان برخوار با گونه‌های جنگلی در وسعت یک هزار و 53 هکتار است.
محمد حسین شاملی، با بیان اینکه در این منطقه برای کاشت بذر حدود 600 گوده با کمک اعضای کنگره 60 ایجاد شده است، افزود: کنگره 60 دوستدار توسعه فضای سبز است که با حضور 800 نیرو در این طرح ملی مشارکت کرد.
وی افزود: فراهم کردن پنج هزار هکتار جنگل دست کاشت گام کوچکی در راستای توسعه جنگل‌کاری و مقابله با بیابان‌زایی در استان اصفهان است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه گونه کاشته شده در این طرح از نوع بادام اسکوپاریا است، گفت: هر هکتار این گونه جنگلی ۴۰ کیلو بذر می‌دهد.
شاملی افزود: بادام اسکوپاریا در حال حاضر کیلویی 20 هزار تومان به فروش می‌رسد که در زمان بذر‌دهی حدود 842 میلیون تومان در سال برای مردم دو روستای مرق و دُنبی
درآمدزایی دارد.
وی گفت: هدف از این اقدام حفظ، احیا و توسعه جنگل‌ها، مراتع و مقابله با بیابان زایی است که در دیگر شهرستان‌ها از جمله تیران و کرون، شاهین شهر، فریدونشهر، سمیرم، بویین میاندشت، لنجان، شهرضا، اردستان، نایین، خور و بیابانک، آران و بیدگل و کاشان نیز در مجموع پنج هزار و هفت هکتار اجرا شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: جنگل‌کاری علاوه‌بر حفظ اراضی منابع طبیعی در حراست از اراضی کشاورزی نیز موثر است و این امر برای مردم محلی و امرار معاش آنها بسیار مهم است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18

منبع : کیهان