فارس/ علی لاریجانی عصر امروز در نشست شورای اداری استان کرمانشاه، با بیان اینکه این استان سنگر محکمی برای دفاع از ارزش دفاع از کشور است، اظهار داشت: افزایش سرمایه اجتماعی دغدغه درستی است و بخشی از آن مربوط به شیطنت دشمنان و بخشی از آن هم داخلی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید به اهمیت وفاق ملی و پرهیز از کشمکش‌ها، افزود: باید رفتارها و اخلاق سیاسی از متانت و وزانت برخوردار باشد.
لاریجانی بیان کرد: هر اصلاحی در کشور و توسعه اقتصادی و فرهنگی منوط به ارتباط صمیمانه است و نباید با تخریب و توهین به برخی نهادها حالت یأس در مردم ایجاد کرد.
رئیس مجلس با بیان اینکه صنایع تبدیلی تکنولوژی چندان پیچیده‌ای ندارند و ارزش افزوده بالایی برای محصولات کشاورزی ایجاد می‌کنند، بیان کرد: در این زمینه اگر استان تسهیلات بانکی لازم داشته باشد به بانک‌های مربوطه برای همکاری سفارش خواهم کرد.
وی گفت: در استان باید کمیته‌هایی برای خلق ثروت و درآمد ایجاد شود و اگر در این خصوص مجوز خاصی لازم است ما آن را انجام می‌دهیم.
لاریجانی در خصوص امهال مجدد وام‌های مناطق زلزله‌زده و افزود: برای امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده مجلس آماده کمک به مردم است و این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
وی با بیان اینکه امهال دوباره وام‌ها در مناطق زلزله‌زده 500 میلیارد تومان هزینه دارد، خاطرنشان کرد: در این زمینه منتظر پیشنهاد دولت برای کمک به مردم هستیم.
رئیس مجلس ادامه داد: پیشنهاد امهال وام‌ها را به وزارت کشور داده‌ایم و آن را با ریاست سازمان برنامه بودجه نیز به بحث می‌گذاریم.
سامانه گرمسیری، انسداد مرزها، توجه به زیرساخت‌های مناطق زلزله‌زده و بازارچه‌های مرزی، حاشیه‌نشینی و از دیگر موضوعاتی بود که علی لاریجانی به آنها اشاره کرد و آنها را حائز اهمیت برشمرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246