میزان/پروانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص ظرفیت شهر تهران برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن بیان کرد: تهران به هیچ عنوان از طرح اقدام ملی مسکن حذف نشده، منتهی ظرفیت شهر تهران در شهر‌های جدید، قابل پاسخگویی است.
وی افزود: برای شهر تهران در شهر‌های جدید پردیس، پرند و بخشی از هشتگرد توانایی پاسخگویی به نیاز متقاضیان را داریم.
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در توضیح وضعیت پروژه تهرانسر تصریح کرد: پروژه تهرانسر یک پروژه مشارکتی است و زمین از سوی وزارت راه تامین شده و یک سرمایه گذار با یک سهم مشخص مسئول ساخت این پروژه است، به همین دلیل راجع به سهم سرمایه گذار نمی‌توان تصمیم گیری کرد و سهم دولت نیز در این پروژه تا زمان اتمام و نهایی شدن میزان سهم مشخص نبوده و امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در تهرانسر فعلا وجود ندارد.
اصلانی تاکید کرد: در حال حاضر امکان ثبت نام برای بخش دولتی سهم تهرانسر وجود ندارد.
وی تصریح کرد: تا روز سه شنبه (۱۹ آذر ماه) چهار فاز ثبت نام در ۱۸ استان سیستان و بلوچستان، قم، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، کهگیلویه وبویر احمد، گلستان، یزد، همدان، خوزستان، کرمانشاه، چهار محال و بختیاری، سمنان، ایلام، فاز دوم سیستان و بلوچستان انجام شد.
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: فاز پنجم شامل استان‌های اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان، فاز ششم شامل استان‌های شیراز، اردبیل، آذربایجان شرقی، مرکزی، بوشهر و فاز هفتم شامل استان‌های تهران، البرز، قزوین و بخشی از کرمان است.
اصلانی افزود: میانگین تسهیلات برای طرح اقدام ملی مسکن در استان‌های مختلف ۸۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651