فارس/ فرمانده انتظامی استان کردستان پیش از ظهر امروز در آرزمایش طرح زمستانی 98 مه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد اظهار داشت: برای آسایش مردم و مسافران در راه‌های درونشهری و برون‌شهری این طرح را برگزار می‌کنیم.
سردار علی آزادی افزود: این طرح به طور مشترک در بین استان‌های کشور از امروز آغاز می‌شود و به مدت سه ماه تا 20 اسفندماه ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در طرح رزمایش زمستانی همه نیروها به صورت مضاعف برای پیشگیری از تصادفات و خدمات‌رسانی به مردم در تلاش هستند.
سردار آزادی افزود: اجرای این طرح در استان کردستان هر ساله بر عهده راهنمایی و رانندگی است و امیدواریم امسال با کاهش حوادث جاده‌ای روبه شویم.
فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: آمار تلفات جانی تصادفات در استان در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 47 نفر کاهش داشته است.
آزادی به حوادث درون‌شهری نیز اشاره و اظهار داشت: آمار کشته‌های ما در حوادث درون شهری 8 نفر بوده است که در مقایسه با سال 97 حدود 21 درصد کاهش داشته است.
وی افزود: فرماندهی انتظامی استان با 220 تیم و 750 نفر به صورت مستقیم در این رزمایش سه ماهه فعالیت خواهد کرد.
سردار آزادی ادامه داد: راهداری استان نیز با 560 دستگاه ماشین‌آلات و 25 پایگاه سیار و ثابت و 715 نفر نیرو در این طرح زمستانه حضور خواهد داشت.
وی تصریح کرد: هلال احمرو تیم واکنش سریع استان نیز با 41 خودرو و 18 پایگاه و 120 نفربه صورت حضور مستقیم در این طرح حاضر خواهد شد.
فرمانده انتظامی کردستان خاطرنشان کرد: تیم فوریتهای پزشکی استان با112 دستگاه آمبولانس و 62 پایگاه ثابت و سیار و 370 نیرو در خدمت‌رسانی به مردم در این طرح حاضر هستند.
سردار آزادی در پایان از مردم استان که با ارتقا فرهنگ ترافیکی خود به کاهش تصادفات کمک کرده‌اند تشکر کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34