تسنیم/ جلسه انتخاب هیئت اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.
در این جلسه که با حضور اعضای هیئت نظارت مرکزی و اعضای اداری و تعداد 24 نفر از معتمدین شهرستان شیراز برگزار شد، محمدرضا امیری فرماندار شیراز ضمن اشاره به اهمیت انتخابات اظهار داشت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی برگزاری انتخابات با اتکا به آرای عمومی است و انتخابات پیش رو از اهمیت خاصی برخوردار است چراکه نخستین انتخابات در گام دوم و آغاز دهه پنجم انقلاب است.
وی گفت: از حیث دیگر در معرض تهدیدات دشمنان و معاندین قرار داریم و همبستگی ملی در این شرایط و این انتخابات ضرورت دارد.
فرماندار شیراز افزود: انتخابات این دوره با مجلس خبرگان رهبری همزمان است و بر اساس تبصره ذیل ماده 31 قانون انتخابات مجلس در چنین مواردی یک هیات اجرایی تشکیل می‌شود که همان هیئت اجرایی خبرگان خواهد بود بر همین مبنا بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون خبرگان این هیئت شکل خواهد گرفت و باید هشت نفر اصلی و 5 نفر علی البدل تعیین شود.
براساس این گزارش در جلسه ادامه انتخابات برگزار شد و 8 نفر اصلی به شرح ذیل انتخاب شدند:لطف الله شیبانی، سید ابوالحسن ذوالانواری، محمد مهدی جاوید، سید معصومه دستغیب، علیرضا سیاهپور، محمد وحید ذاکری نیا، اکبر نجیب‌زاده و ساسان مبینی دهکردی و اعضای علی البدل محمد خلیل ترابی، ابراهیم کشاورز، علی بوستانی، لیلا نورافشانی، محمد حسین گلریز خاتمی.
لازم به ذکر است از وظایف هیئت اجرایی در این دوره اقدام جهت تعیین تعداد و محل شعب اخذ رای و همچنین بررسی اولیه صلاحیت داوطلبین است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913