تسنیم/ استاندار فارس زمان بهره‌برداری پروژه آزادراه شیراز- اصفهان را تا انتهای سال ۹۹ اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۱۲۵۰ دستگاه راهسازی در منطقه وجود دارد تا براساس برنامه زمان‌بندی پروژه افتتاح شود.
دکترعنایت‌الله رحیمی با اشاره به انجام این پروژه ملی اظهار داشت: از آنجایی که آزادراه اصفهان ـ شیراز یکی از بزرگ‌ترین آزادراه‌های کشور محسوب می‌شود و قرار است با افتتاح این آزادراه مسافت شیراز- اصفهان حدود 1.5 ساعت کاهش باید، پیش‌بینی می‌شود تا انتهای سال 99 این پروژه به بهره‌برداری برسد. وی در پاسخ به شایعاتی مبنی بر متوقف شدن این پروژه گفت: پروژه متوقف نشده و هم اکنون 1250 دستگاه راه‌سازی در پروژه فعال است.
استاندار فارس وجود تنگناهای اقتصادی را یکی از دلایل مهم در تأمین اعتبار این پروژه اعلام کرد و گفت: سرمایه‌گذار نتوانسته سهم سرمایه‌گذاری شده خود را تأمین کند که برای متوقف نشدن پروژه از طریق بانک‌های عامل به عنوان وام قرار است سهم اعتبارات دولتی این پروژه را تأمین کنیم تا انتهای سال 99 پروژه به اتمام برسد. رحیمی افزود: براساس گزارش‌ها برای پروژه آزاد را ه شیراز - اصفهان پیشرفت 80 درصدی گزارش شده که این پروژه آزادراهی در هفت قطعه در دست اجرا است. استاندار فارس همچنین درباره آزادراه شیراز‌-اصفهان بیان کرد: این آزادراه 225 کیلومتری قرار است در کاهش مصرف سوخت به میزان 136 میلیون لیتر درسال و کاهش تصادفات در مسیر کریدور شمال به جنوب مؤثر باشد که در دو باند مجزا به در حال احداث است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913