ایرنا/ رییس پلیس راه البرز با اشاره به وضعیت خاص ترافیکی جاده های استان در فصل سرد سال گفت: هفت تیم نامحسوس برای نظارت بر ترافیک و کنترل تخلفات در راه های استان البرز فعال شده است.
سرهنگ رضا گودرزی روز پنجشنبه در حاشیه رزمایش زمستانی‌ پلیس راه البرز درجمع خبرنگاران اظهار داشت : مهمترین هدف استفاده از این تیم ها، کنترل تخلفات و کاهش تصادفات درمعابر درون و برون شهری است.
وی اضافه کرد: ماموران پلیس راه در طرح زمستانی سال جاری در راه های استان البرز با آمادگی کامل خدمات رسانی می کنند.
گودرزی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح ۹۰۰ تیم درهفت پاسگاه درقالب گشت های خودرویی ، موتوری و پاس پیاده نسبت به کنترل و ترافیک محورهای کوهستانی و برفگیر کرج - چالوس اقدام خواهند کرد.
در طرح زمستانی امسال در راه های البرز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در قالب ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و بکارگیری بیش از ۲۵۰ راهدار در طرح زمستانی فعالیت می کند.
اورژانس البرز نیز با ۵۰۰ نیروی عملیاتی و ستادی در قالب ۶۱ دستگاه آمبولانس سبک، چهار دستگاه موتورآمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد در طرح زمستانی فعالیت می کند.
هلال احمر استان البرز نیز با ۱۲ پایگاه امدادجاده ای و ۱۶ تیم خودرویی و بکار گیری بیش از ۵۰ امدادگر در راه های البرز مستقر شده اند.
سرهنگ گودرزی خاطرنشان کرد: ازابتدای سال جاری تعداد فوت شدگان ناشی ازحوادث جاده ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج نفر و تعداد مجروحین نیز ۲۲ نفر کاهش داشته است .
وی گفت: طی این مدت برخورد با تخلفات حادثه ساز ۳۴ درصد افزایش و اعمال قانون رانندگان متخلف ۸ درصد افزایش داشته است.
رییس پلیس راه البرز خاطرنشان کرد:
با توجه به شرایط خاص محور کرج - چالوس همراه داشتن زنجیر چرخ درفصل سرما حتی دروضعیت جوی مساعد الزامی است.
وی بیان کرد: رانندگان خودروهای فاقد زنجیر چرخ در راه های استان البرز جریمه می شوند.
گودرزی گفت:چنانچه خودرویی فاقد زنجیر چرخ باشد، ازادامه حرکت درمسیر کوهستانی جلوگیری خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی رانندگان نیز بدون تست کردن زنجیر چرخ در موقع ضروری قصد استفاده دارند یا زنجیر دارای نقص بوده وقابل استفاده نمی باشد.
علاوه بر زنجیر چرخ سالم بودن بخاری و برف پاک کن از موارد مهمی است که رانندگان بایدمدنظر قراردهند .
رییس پلیس راه البرز یادآور شد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه به رانندگان است.
طرح زمستانی پلیس راه البرز و دستگاه های امدادی تا ۲۵ اسفند ماه جاری ادامه دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در این مراسم گفت: میانگین تردد در راه های البرز بیش از چهار برابر محورهای دیگر کشور است.
علی درویش پور اظهار داشت: اکنون میانگین تردد ساعتی در راه های البرز بیش از یکهزار و ۷۰۰ تردد است در حالی است که در سایر محورهای کشور میانگین تردد ساعتی نزدیک به ۳۰۰ تا ۴۰۰ تردد است.
استان البرز در اجرای طرح زمستانی موقعیتی ویژه و این بدلیل اینکه نیم درصد معابر کشور را دارد، و حدود ۱۶ تا ۱۸ درصد ترافیک کشور دراستان البرز است.
درویش پور افزود: مسوولان در طرح زمستانی باید به صورت شبانه روزی در کنار تامین امنیت هموطنان ، آسایش، رفاه، نظم و انضباط اجتماعی را در سطح راه های شهری و جاده ای استان برقرار کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز افزود: علاوه بر پلیس راه ، ۲۲ تیم راهداری، ۱۲ اکیپ هلال احمر و بیش از ۵۰۰ نیروی اورژانش و ۱۶۰ دستگاه امداد خودرو در مجموع ۹۰۰ تیم طی ۹۰ روز اقدامات ارزنده ای در جهت به حداقل رساندن حوادث جاده ای استان البرز خواهند داشت.
استان البرز یک هزارو ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af