ایسنا/رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از دستگیری شکارچیان غیرمجاز سه راس پازن و یک راس قوچ وحشی خبر داد.
علی‌اکبر قربانلو، با اشاره به چگونگی شناسایی و دستگیری این متخلفین اظهار کرد: مامورین پناهگاه حیات وحش خوش‌ییلاق در حین گشت و کنترل منطقه به یک خودروی نیسان که در محل اتراق حیات وحش در حال پرسه‌زدن بود مشکوک شده و به آنها فرمان ایست دادند.
وی از عدم توجه شکارچیان به هشدار مامورین محیط‌زیست خبر داد و افزود: سرنشینان نیسان به دستور ایست مامورین توجهی نکرده و اقدام به فرار کردند.
قربانلو افزود: در پی تعقیب و گریز صورت گرفته مامورین ناگزیر اقدام به شلیک چند تیر هوایی کرده و از آنجا که مظنونین همچنان متوقف نشدند، ماموران با رعایت قانون اقدام به تیراندازی به لاستیک خودروی شکارچیان کرده که با پنچر شدن خودرو در حاشیه یک باغ، متخلفین با استفاده از تاریکی شب متواری شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از بازرسی خودروی شکارچیان خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از بازرسی از خودرو لاشه سه راس بزغاله و کلچه و شاخ یک راس قوچ تازه دو ساله از خودرویشکارچیان کشف شد و همچنین کلیه مدارک شناسایی و گوشی همراه متخلفین در خودروی ثبت و ضبط شد .
وی گفت: با توجه به شناسایی متهمین به دستور دادستان میامی و با همکاری عوامل نیروی انتظامی مخفیگاه متخلفین شناسایی و مورد بازرسی قرار گرفت که در این بازرسی یکی از متخلفین دستگیر شد.
وی از سابقه‌دار بودن این متخلفین شکار غیرقانونی خبر داد و افزود: شکارچیان متواری شده تحت تعقیب مقام قضایی بوده و بزودی دستگیر و تحویل مراجع قضایی خواهند شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c