ایسنا/رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از جان باختن ۷ نفر در زنجان به دلیل ابتلا به آنفلوانزا خبر داد و گفت: مورد فوتی به دلیل نبود داروی آنفلوانزا در زنجان وجود ندارد.
پرویز قزلباش امروز، 21 آذر در نشست خبری اظهار کرد: بر اساس مدل‌سازی‌های انجام شده، پیش‌بینی شده بود که موج اول آنفلوانزا زودتر و با شدت بیشتری آغاز شود. آمارهای دقیق نشان‌دهنده شدت این بیماری در کل مدیترانه شرقی و مواجه شدن با ویروسی کشنده‌تر از سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد کسانی که به مراکز درمانی و پزشک‌ها مراجعه می‌کردند، علایم آنفلوانزا و شبیه آن را داشتند، افزود: استان زنجان اکنون موج اول آنفلوانزا را سپری کرده است و وضعیت خوبی را نسبت به سایر استان‌های اطراف در شیوع این بیماری داشته و طبق آمارهای موجود در استان وضعیت مناسب استان به لحاظ شیوع، تلفات بیماری و درمان آنفلوانزا داشته است.
این مسئول با اشاره به اینکه تعطیلی برخی از مدارس استان‌های اطراف، موج نگرانی را در زمینه شیوع آنفلوانزا در استان ایجاد کرده بود تصریح کرد: در استان شایعاتی در زمینه شیوع آنفلوانزا و آمارهای مربوط به آن وجود داشت. آمار دقیق بیمارانی که به دلیل آنفلوانزا جان خود را از دست داده‌اند، به طور رسمی از سایت وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی شده است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه در زمینه داروهای آنفلوانزا و واکسن آن، تخت‌های بستری چالش‌هایی وجود داشت که اکنون رفع شده است، ادامه داد: استفاده از واکسن، با وجود همه مشکلات موجود دارو به دلیل کمبود و عوارضی که داشت، سهمیه‌بندی می‌شد که این دارو به صورت رایگان در بیمارستان‌ها در اختیار بیماران قرار گرفت. اکنون در هر دو بخش خصوصی و دولتی این دارو موجود است و واکسن آنفلوانزا نیز تا پایان دی‌ماه قابل تهیه است.
قزلباش با بیان اینکه در استان زنجان ۷ نفر به علت آنفلوانزا جان خود را از دست داده‌اند، خاطرنشان کرد: فوتی‌های ناشی از آنفلوانزا در استان جزو گروه پرخطر بوده‌اند و در استان هیچ مورد فوتی به علت نبود دارو وجود نداشته است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd