ایسنا/دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسفراین از اعلام جرم علیه دو دستگاه به علت انجام نشدن مصوبات شورای تامین در معدن آلبلاغ خبر داد.
کریمی اظهار کرد: تخریب تونل‌های ایجاد شده در این معدن به منظور جلوگیری از ریزش یکی از مصوباتی بوده که باید اجرایی می‌شده است.
وی افزود: پیگیری‌های لازم از سوی مراجع قضایی اسفراین در حال انجام است و اعلام جرم برای مدیران دو دستگاه نیز انجام شده است.
گفتنی است معدن آلبلاغ در منطقه حفاظت شده ساری گل در شهرستان اسفراین قرار دارد و هنوز پروانه بهره‌برداری برای برداشت مواد معدنی در این معدن از سوی دستگاه ذیربط صادر نشده است.
طی سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی در تابستان امسال قرار بر این شد تا ایمیدرو برای برآورد میزان ماده معدنی سرب و روی موجود در این معدن اکتشافات لازم را انجام دهد که در این راستا تامین امنیت برای انجام این عملیات نیز توسط ایمیدرو بوده است اما تاکنون وارد عرصه نشده است.
برای برداشت مواد معدنی سرب و روی تعدادی از افراد به صورت غیرمجاز وارد منطقه شده که همین نیز سبب شده تاکنون پنج نفر از برداشت‌کنندگان غیرمجاز جان خود را بر اثر ریزش تونل‌های ایجادشده از دست دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45