میزان/فرماندار شهرستان کارون با بیان اینکه رفع آب‌گرفتگی معابر این شهرستان نیازمند اختصاص اعتبارات کلان است، گفت: اقدامات برای مناسب‌سازی بافت شهری و فراهم آوردن امکانات برای زندگی مناسب شهروندان این شهرستان در دست انجام است تا مردم دغدغه‌ای برای زندگی نداشته باشند.
معصومه خنفری با اشاره به آب‌گرفتگی معابر شهرستان کارون(کوت عبدالله) و مشکلات پیش آمده برای مردم این منطقه گفت: کارون اصلا شبکه فاضلاب ندارد و قبلا جزو حاشیه‌های شهر اهواز بود که از آن جدا شد و نام شهر کارون را به خود گرفت.
وی افزود: کوت عبدالله و روستا‌های اطراف آن که جمعاً شهرستان کارون را تشکیل می‌دهند در یک منطقه تالابی از گاومیش آباد تا گندمکار واقع شده‌اند، این منطقه در گذشته نیزار بوده و در آن پرنده و ماهی صید می‌شده است.
فرماندار کارون تصریح کرد: به مرور زمان مردم سطح این تالاب را با خاک نامرغوب پر کرده و روی آن ساخت و ساز کرده‌اند؛ آن هم در زمانی که کوت عبدالله جزو شهرستان اهواز بود؛ حدود ۷ سال است که کارون از اهواز جدا شده است.
وی تاکید کرد: شهرستان کارون بر اساس قواعد و اصول شهرسازی بنا نشده و همچنین زیرسازی کامل و اساسی در آن انجام نشده است، به همین خاطر با مرور زمان این منطقه نشست کرده است، به‌علاوه اینکه شبکه فاضلاب شهری هم در این شهر وجود ندارد.
خنفری گفت: بعد از سیل اخیر در خوزستان و افزایش میزان آب سفره‌های زیر زمینی، سطح خاکی که تالاب در کوت عبدالله با آن پر شده بود در حال شسته شدن است و باعث نشست بیشتر این منطقه شده و مشکل مردم را حادتر کرده است.
فرماندار کارون یادآور شد: متأسفانه با کمترین میزان بارش، آب وارد منازل مردم می‌شود؛ در ماه‌های اخیر در مناطقی از شهر آب از دل معابر و خانه‌ها بالا می‌آمد چنانچه یکی از خیابان‌های محوری شهرستان کارون که اتوبان آیت الله بهبهانی را به جاده ساحلی موصل می‌کند، همین چند روز پیش به علت شسته شدن خاک‌های زیر زمینی ۲ بار به عمق ۲ متر فرونشست کرد.
وی با اشاره به اقدامات در دست انجام برای رفع مشکلات آب‌گرفتگی شهرستان کارون، گفت: بعد از هر بارندگی با دستگاه‌های مکنده از یک هفته تا دو ماه آب جمع شده در معابر را تخلیه می‌کنیم. همچنین یک مسیری را به سمت رودخانه لوله گذاری کردیم، اما منطقه وسیع است و این اقدام جوابگو نیست.
فرماندار کارون یادآور شد: رفع آب‌گرفتگی معابر این شهرستان نیازمند اختصاص اعتبارات کلان است. البته اقدامات برای مناسب‌سازی بافت شهری و فراهم آوردن امکانات برای زندگی مناسب شهروندان این شهرستان در دست انجام است تا مردم دغدغه ای برای زندگی نداشته باشند. چنانچه ظهر امروز با حضور استاندار دومین کتابخانه بزرگ استان در کوت عبدالله افتتاح خواهد شد، امیدواریم با اختصاص اعتبارات مکفی مشکل مردم این منطقه هرچه سریع‌تر رفع شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335