ایرنا/ثبت نام طرح ملی مسکن ساعت ۱۰ امروز شنبه ۲۳ آذرماه در لرستان آغاز شد که ظرفیت تمامی شهرها به جز الیگودرز تا ساعت ۱۱ تکمیل شد.
اکنون نام نویسی در این سایت برای لرستان امکان ندارد و و کاربران در خرم آباد، بروجرد، ازنا، الشتر، پلدختر، دورود و نورآباد با این پیام مواجه می شوند که "متاسفانه ظرفیت این شهر تکمیل شده است".
سهم مرحله نخست استان از این طرح، یک هزارو ۶۸۲ واحد است که برای مرحله نخست اعلام شده و اطلاع رسانی در خصوص اقدامات و سهمیه های آینده انجام خواهد شد.
متقاضیان طرح ملی مسکن در لرستان می توانستند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۲۳ آذرماه تا پایان دوشنبه ۲۵ آذر برای نام نویسی اقدام کنند که این ظرفیت در یک ساعت تکمیل شد.
مشمولان طرح ملی مسکن باید توانایی پرداخت هزینه ساخت و همچنین بازپرداخت ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان وام را داشته باشند و متقاضی و افراد تحت تکفل وی، باید فاقد زمین یا واحد مسکونی از ابتدای سال ۹۴ بوده و از ۲۲ بهمن ۵۷ تاکنون هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.
همچنین داشتن پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات، توانایی تامین هزینه ساخت مسکن مازاد بر وام را از مهمترین شرایط طرح ملی مسکن است.
قرار است با اجرای طرح اقدام ملی تامین مسکن ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9