فارس/ رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به اینکه مراحل ساخت اتوبان پارسیان به عسلویه مدت مدیدی بود که به پایان رسیده و شرکت پیمانکار از افتتاح و بهره برداری این پروژه عمرانی امتناع می‌کرد، این موضوع به صورت ویژه در دستورکار شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان قرار گرفت و در جلسه 14 آبان ماه 1398 این شورا با حضور مسئولان اجرایی جوانب امر مورد بررسی قرار گرفت.
علی صالحی یادآور شد: تأخیر در افتتاح اتوبان جدید پارسیان به عسلویه، سبب شده بود، مردم و راکبین وسایط نقلیه به اجبار از جاده غیراستاندارد و قدیمی این محور تردد نمایند و این موضوع تصادفات رانندگی و مخاطرات شدید جانی را در پی داشت.
وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های کارشناسی که شخصا بر آن نظارت داشتم مشخص شد بیشتر این تصادفات به دلیل شرایط نامساعد جاده قدیم بوده است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: در نتیجه پس از بررسی ویژه این موضوع و با تصویب شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان، دستگاه قضایی به منظور احقاق حقوق عامه با احضار شرکت پیمانکار و عوامل اجرایی این پروژه و تعیین ضرب الاجل قانونی، از آنها خواست با رفع تمامی موانع، نسبت به افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه عمرانی اقدام نمایند.
صالحی تصریح کرد: در پی ضرب‌الاجل تعیین شده برای شرکت پیمانکار و بهره‌بردار اتوبان پارسیان به عسلویه ، صبح امروز این محور مهم مواصلاتی جنوب کشور با رفع تمامی نواقص و موانع در کمتر از چهل روز افتتاح و راه‌اندازی شد.
وی با تأکید بر اینکه برخورد با تخلفات را بدون تبعیض انجام خواهیم داد، گفت: دستگاه قضایی عزم خود را برای احقاق حقوق عامه جزم کرده و در دفاع از حقوق مردم و اجرای عدالت ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121