باشگاه خبرنگاران/حمیدرضا همتی رئیس اداره منابع طبیعی سرخه با بیان اینکه هشت هزار و ۲۰۱ متر اراضی ملی در سرخه رفع تصرف‌شده است گفت: این اقدام در راستای مقابله جدی با پدیده شوم و مذموم زمین خواری و برخورد با دخل و تصرف در اراضی ملی با همکاری نیروی انتظامی صورت گرفته است.
او با بیان اینکه این اراضی در پلاک ۱۹۹ بخش پنج شهرستان سرخه در منطقه امامزاده عبدالله قرار دارد، افزود: این اراضی پس از تنظیم پرونده تجاوز و احاله آن به مرجع قضائی در نهایت امر منجر به صدور رای محکومیت متخلف و رفع تصرف اراضی ملی شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی سرخه بابیان اینکه حفظ و نگهداری عرصه‌های ملی وظیفه همگانی تلقی می‌شود، ابراز داشت: یکی از وظایف اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، برخورد با سودجویان و فرصت طلبان عرصه‌های ملی و طبیعی است که در این راستا با همکاری دستگاه قضایی و انتظامی اقدامات قانونی و جدی صورت می‌گیرد.
همتی بابیان اینکه هدف از رفع تصرف و خلع ید اراضی حفاظت هر چه بیشتر از عرصه‌های منابع طبیعی است، اضافه کرد: اگر یگان حفاظت منابع طبیعی با موارد این چنین مواجه شود با همکاری سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها زمین یا ملک ساخته‌شده در اراضی ملی باز پس‌گیری می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c

منبع : باشگاه خبرنگاران