میزان/ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان از تخریب حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد در سیستان و بلوچستان براساس پیش‌بینی‌ها خبر داد.

خلیل منبتی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان درباره آخرین وضعیت خسارت به واحد‌های مسکونی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در زمینه آمارگیری خسارت احتمالی به واحد‌های مسکونی در منطقه ۱۵ اکیپ از بنیاد مسکن حضور داشتند که به ۳۰ اکیپ افزایش یافته است.
وی افزود: کل تجهیزات، امکانات و ماشین‌آلات برای انجام کار‌های امدادی در اختیار کارگزاران سیل قرار گرفته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در رابطه با تعداد واحد‌های مسکونی تخریب شده در سیل گفت: براساس پیش‌بینی‌ها حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد بر اثر سیل در استان سیستان و بلوچستان خسارت دیده است.
منبتی درباره میزان خسارت احتمالی به واحد‌های مسکونی استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: رقم کلی خسارت حدودا تا یک هفته آینده اعلام می‌شود.
وی با اشاره به شهر‌های درگیر در سیل سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین خسارت مربوط به شهر‌های کنارک، راسک، سرباز، فنوج و نیک شهر بوده است.
سامانه بارشی از روز جمعه وارد استان سیستان و بلوچستان شد و به گفته سازمان هواشناسی روز دوشنبه از استان خارج شده، اما اثرات و تبعات باران شدید و سیل همچنان در روستا‌ها دیده می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c