ایرنا/ طی ۲ دوره نظرسنجی انجام شده از مادران باردار زنجانی، بیش از ۹۰ درصد بستری شدگان در بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان به انجام زایمان به روش طبیعی تمایل دارند.

علی محمدی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان، اظهار کرد: شرکت مادران باردار در کلاس های آمادگی برای زایمان، مهمترین عامل تمایل آنها به انجام زایمان طبیعی است که این اقدام به ویژه در میان قشر تحصیلکرده تاثیر زیادی داشته است.
محمدی، حمایت روحی و روانی پزشک و کادر درمانی به ویژه ماماها را در طی مراحل زایمان مهم عنوان کرد و افزود: بر اساس یافته های این افکار سنجی، بیماران در شرایط سخت، از پزشکان و ماماها، انتظار حمایت های روحی و روانی جدی تری دارند.
وی اضافه کرد: با اجرای طرح زایمان در آب از سال گذشته تاکنون بیش از ۶ هزار مورد زایمان به این روش در بیمارستان‌های تامین اجتماعی این استان به وقوع پیوسته و در این میان زایمان بی درد و زایمان در آب چند سالی است که با جدیت انجام می شود.
این مسؤول ادامه داد: کلاس‌های آمادگی برای زایمان در مراکز درمانی تامین اجتماعی برگزار می شود که این کلاس ها نیز در بیمارستان‌های امام حسین(ع) و امید ابهر برای مادران باردار در روزهای خاص به صورت کاملا رایگان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: ارتقای شاخص های سلامت مادران و نوزادان از طریق کاهش سزارین از مهمترین اهداف معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی است.
محمدی خاطرنشان کرد: در این راستا بیمارستان امام‌ حسین(ع) زنجان برای دومین سال متوالی به عنوان بیمارستان برتر در فرهنگ سازی و ترویج زایمان طبیعی انتخاب و لوح تقدیر از مقامات ارشد کشوری دریافت کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd