تسنیم/ امام جمعه سنندج گفت: امنیت به سبب ارزش و جایگاه عظیم آن در زندگی هر انسانی عظیم‌ترین نعمت الهی بوده و اگر امنیت نباشد شرافت و کرامت انسانیت به خطر می‌افتد.

ماموستا فایق رستمی، امام جمعه سنندج ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌ جمعه سنندج که در مسجد جامع اقامه شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان، به‌جایگاه ویژه نماز جمعه در جامعه اسلامی اشاره و اظهار داشت: مساجد مرکز وحدت، عدالت و برادری بوده و نماز جمعه یکی از دستورات دینی و در بین مسلمانان جایگاه ویژه‌ای داشته و از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با بین اینکه سه حادثه تلخ و دردناک ترور شخصیت سردار سرافراز اسلام، سقوط هواپیمایی و حادثه اسفبارِ سیل و طغیان سدها و رودخانه‌ها در جنوب سیستان و بلوچستان تمام مسئولان و مردم را متاثر کرد، افزود: امیدوارم همه کردستانی‌ها برای کمک به این مردم حادثه‌دیده آستین همت را بالا بزنند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج با بیان اینکه شهید سلیمانی در راستای تأمین امنیت، آسایش و حفظ ناموس مردم نقش تأثیرگذار در دنیا داشت تصریح کرد: امنیت به سبب ارزش و جایگاه عظیم آن در زندگی هر انسانی، عظیم‌ترین نعمت الهی بوده و اگر امنیت نباشد شرافت و کرامت انسانیت به خطر می‌افتد.
وی وجود امنیت پایدار و مطلوب را از بزرگترین نعمت‌های الهی برشمرد و گفت: خداوند در آیات قرآن بر اهمیت و ارزش امنیت تاکید بسیار داشته بنابراین باید همه با هم قدردان این امنیت، آسایش و آرامش کنونی در کشور و استان کردستان باشیم.
ماموستا رستمی بیان کرد: مردم استان کردستان امروز همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده و معنادار در راهپیمایی حمایت از اقتدار نظام بار دیگر انزجار و نفرت خود را از استکبار جهانی و دشمنان نظام به گوش جهانیان می‌رسانند.
وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود خطاب به جوانان اظهار کرد: باید زوج‌های جوان ضمن پیروی از دستورات حق تعالی، پیامبر گرامی اسلام(ص) و قرآن، در زندگی نسبت به یکدیگر خوش اخلاق و صداقت داشته و حلال و حرام را رعایت کرده و از فرصت‌های زودگذر جوانی استفاده بهینه کنند.
امام جمعه سنندج به معضل بیکاری اشاره و تاکید کرد: امیدوارم براساس وعده استاندار، مشکل مرزهای استان کردستان برطرف تا زندگی مردم بهبود یابد.
ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: امیدوارم خداوند متعال وجود و دل همه مسلمانان را به نور قرآن منور کرده، قدردان امنیت و آسایش کنونی در کشور بوده، صلح و امنیت در جهان اسلام برقرار و همه مسئولانی که در راه دین و خدمت به نظام و کشور گام برداشته را موفق گرداند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34