فارس/ راهپیمایی‌کنندگان تبریز اعلام کردند: آمده‌ایم تا بگوییم به قربان سردار‌هایمان که یکی جانش و دیگری آبرویش را گذاشت.

مردم آذربایجان به ویژه تبریز امروز جمعه(۲۷ دی‌ماه)، همزمان با سایر شهرهای کشور پس از اقامه‌ نماز جمعه، راهپیمایی سراسری دفاع از سپاه و یادبود شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی را برگزار کردند.
امروز با وجود هوای سرد و بارش برف، تبریزی‌ها بار دیگر پیشگامی‌شان را در دفاع از ارزش‌های انقلاب به نمایش گذاشتند. راهپیمایی از سه راه طالقانی به طرف میدان ساعت آغاز شد و لحظه به لحظه بر تعداد حاضران نیز افزوده شد.
در این راهپیمایی مردم شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «شعار ملت ما»، «شعار رهبر ما»، «این همه قاسم آمده به عشق رهبر آمده»، «مرگ بر منافق»، و «سپاهی، ارتشی تشکر»، سر دادند.
این راهپیمایی در حمایت مردمی از اقدام شجاعانه و باصلابت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکستن هیمنۀ پوشالی طاغوت، آمریکای جانی و پشتیبانی از مؤلفه‌های قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در تقابل با دشمنان کینه توز کشور است.
راهپیمایان ضمن پاسداشت مجاهدت‌های خالصانه و شبانه‌روزی نیروهای مسلح ارزشی و مردمی جمهوری اسلامی ایران خاصّه سپاه مقتدر و محکوی کردن موج سواری رذیلانه سردمداران آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آن، با خانواده‌های داغدار حوادث اخیر ابراز همدردی کردند.
زهرا یکی از شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، خودش را دانشجوی دانشگاه تبریز معرفی کرده و می‌گوید: آمده‌ایم تا بگوییم به قربان سردار‌هایمان که یکی جانش و دیگری آبرویش را گذاشت.
او ادامه می‌دهد: ما یادمان نرفته است که امنیت مرزها، امنیت داخل شهرها از وجود فتنه‌گران، حفاظت از امنیت اطلاعات، ساخت جاده و سد و گرفتن دست مردم، رسیدگی به مردم آسیب‌دیده، سیل‌زده، زلزله‌زده، مبارزه با تروریست، مبارزه با قاچاق را مدیون همین سپاهیان هستیم.
مرد میانسالی هم که به همراه فرزندش در این راهپیمایی حضور یافته، می‌گوید: ما ایرانی‌های باغیرت هستیم که سربازانمان را در مقابل جنگ روانی دشمن تنها نمی‌گذاریم.
محسن هم که لباس بسیجی به تن کرده و عکس شهید سلیمانی را در دست گرفته، می‌گوید: آمده‌ام تا بگویم که به خاطر یک اشتباه، خدمات سپاه را فراموش نمی‌کنم.
فاطمه ۲۷ ساله هم معتقد است: آن افرادی که به بهانه قربانیان حادثه اخیر هوایی، شعار غیرمرتبط می‌دهند و به تصویر سردار دل‌ها اهانت کردند، دردشان اصلا قربانیان آن حادثه نیست، بلکه دردشان سیلی خوردن ارباب تروریست‌شان از سپاه است.
امیدوارم سردار حاجی‌زاده این را بشنود، این را یک جوان در تبریز می‌گوید: مرد تویی، زیرا می‌توانستی بگویی که من خودم صبح جمعه فهمیدم ولی او مردانه ایستاد و همه مسوولیت‌ها را بر عهده گرفت و این رفتار باعث شد که زخم ایجاد شده از حادثه هوایی التیام یابد،ارادتم نسبت به ایشان بیشتر شده است.
زن میانسالی هم که به همراه دختر و عروس‌اش به این راهپیمایی آمده است، می‌گوید: امروز اگر اینجا هستم می‌‌خواهم بگویم که ما خواب بودیم و سردار دل‌ها را با پهباد ترور کردند و باید الان دیگر بیدار باشیم زیرا می‌خواهند سردار دوم را با رسانه ترور کنند.
محمد هم با بیان اینکه، نیروهای مسلح ۴۱ سال آسمان را برای ما امن کردند، می‌گوید: ۴۱ سال اجازه سوءاستفاده از آسمان ما را از دشمنان گرفتند، در ۴۱ سال فضای پرالتهاب، بر ما آرامش دادند.
او اضافه می‌کند: ۴۱ سال نگاه‌مان به آسمان فقط برای دیدن ستاره‌‌ها و زیبایی‌هایش بود،الان که با یک خطا نباید زحمات سپاه را نادیده بگیریم و قضاوت ناعادلانه کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf