ایرنا/ مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان از تلف شدن ۶ هزار و ۴۰۰ راس دام سبک و ۹۳۰ راس دام سنگین مردم جنوب این استان بر اثر سیلاب اخیر خبر داد.

عباسعلی ارجمندی، مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۶ هزار و ۴۰۰ راس دام سبک و ۹۳۰ راس دام سنگین مردم جنوب این استان بر اثر سیلاب اخیر تلف شدند.
ارجمندی اظهار داشت: سیلاب ۲۰ تا ۲۲ دی در بیشتر نقاط سیستان و بلوچستان خسارت جدی به بخش‌های زیربنایی، کشاورزی و واحدهای مسکونی شهری و روستایی استان وارد کرده است.
وی ادامه داد: در سیلاب اخیر راه ارتباطی ۸۹۰ روستای سیستان و بلوچستان به طور کامل قطع شد که با تلاش شبانه‌روزی نیروهای امدادی تمام مسیرها به جز ۳۳ مسیر روستا باقی مانده و بقیه بازگشایی شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: همچنین براساس آخرین آمار از مجموع ۸۷۷ روستای این استان که دچار قطعی برق شده بودند هم‌اینک تنها سه روستا بی‌برق هستند.
وی بیان کرد: هم‌اینک ارتباط مخابراتی ۷۰ روستای سیل‌زده سیستان و بلوچستان قطع و ۹۹ روستا نیز شبکه آبرسانی آنها همچنان با مشکل روبه رو است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c