آخرین خبر/ با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی استان ، فردی که با راه اندازی صفحه ای در فضای مجازی و فروش محصولات طب سنتی، محصولات گیاهی و جمع آوری کمک های مردمی، از هموطنان 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

سرهنگ سیدمجید فیض جعفری معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان البرز با اعلام این خبر گفت : در پی ارجاع یک فقره پرونده ، به پلیس امنیت عمومی استان مبنی بر این که فردی در فضای مجازی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی با عناوین مختلف می کند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت .
سرهنگ سیدمجید فیض جعفری ادامه داد: با تحقیقات ویژه پلیسی، نامبرده شناسایی و مشخص شد که با ایجاد صفحات جعلی در فضای مجازی با نام های مختلف و سوء استفاده از نام برخی از شخصیت های مذهبی اقدام به اغوا کردن کاربران می کند.
وی با بیان این که نامبرده در یک عملیات پلیسی دستگیر شد گفت: متهم با جذب فالوور و قرار دادن مطالب تبلیغاتی در صفحات خود، بیش از 106 هزار نفر در فضای مجازی و کانال های تلگرامی دنبال کننده دارد که با ارائه این گونه تبلیغات، صفحات وی بسیار پربازدید کننده است.
سرهنگ فیض جعفری افزود: متهم پس از انتقال به پلیس امنیت عمومی، در بازجویی های ماموران به جرم خود مبنی بر راه اندازی صفحات و کانال های مجازی به همراه اعضای خانواده اش و فروش محصولات طب سنتی، طب گیاهی، حرز و دعا، محصولات گیاهی و لوازم آرایشی و بهداشتی و جمع آوری کمک های مردمی در قالب خیریه، در فضای مجازی اعتراف کرد.
وی با بیان این که میزان کلاهبرداری های صورت گرفته از هموطنان تا کنون 20 میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار داشت: تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم متهم ادامه دارد.
این مقام انتظامی گفت : متاسفانه افراد سودجو با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی و دریافت مبالغی به عنوان کمک های مردمی در پوشش موسسات خیریه، حساب کاربران را هک کرده و یا با دادن شماره حساب، اقدام به کلاهبرداری در سطح وسیع می کنند .
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان البرز از کاربران در فضای مجازی خواست: برای انجام اموری مانند کمک های انسان دوستانه ، خرید کالا و غیره به صفحه های معتبر مراجعه کنند تا گرفتار این نوع کلاهبرداری نشوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af