فارس/ مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: 53 مدرسه شهرستان جاسک در سیل چند روز اخیر این شهرستان آسیب جدی دیده‌اند.

موسی دادی‌زاده سرخائی، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ضمن بازدید از برخی مدارس خسارت‌دیده سیل روزهای گذشته شهرستان جاسک در جلسه ستاد بحران این شهرستان گفت: حجم سیل شهرستان جاسک بسیار در 50 سال اخیر بی‌سابقه بوده است به‌طوری که در این سیل به بیش از 53 مدرسه شهرستان خسارت جدی وارد شده است.
وی افزود: قریب به دو هزار دانش آموز مناطق سیل‌زده به خاطر ورود آب و گل به منازل آنها، کتاب و نوشت افزار خود را از دست داده‌اند.
دادی‌زاده ادامه داد: در این سیل خساراتی به تجهیزات و وسایل آموزشی مدارس وارد شده است و راه ارتباطی چند روستا قطع شده است و دانش آموزان مدارس روستای مرکزی با مشکل رفت و آمد روبرو هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: آب شرب مدارس خصوصا مدارس شبانه‌روزی و برق مدارس قطع شده است و بسیاری از مدارس را آب فرا گرفته است.
وی با اشاره به اینکه 11 کانکس در برخی مدارس تخریب شده احتیاج داریم، تصریح کرد: دانش آموزان نیازمند لباس خصوصأ لباس گرم و نوشت‌افزار هستند که امیدواریم با همکاری فرهنگیان داوطلب، دستگاه‌های ذی‌صلاح و دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان، فرآیند تحصیل در مدارس جاسک هرچه سریعتر از سر گرفته شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121