ایلنا/ وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این نکته که ۵۶ مدرسه سیل‌زده در لیست مدارس تخریبی هستند، گفت: سازمان نوسازی در سیستان و بلوچستان مستقر است و تلاش می‌کند تا وقفه‌ای در کار کلاس‌ها ایجاد نشود.

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش نسل آفتاب در جمع خبرنگاران درباره میزان خسارت‌های سیل استان سیستان و بلوچستان به مدارس این استان و اقداماتی که انجام شده است، گفت: روز گذشته ما از نزدیک از مناطق سیل زده بازدید کردیم و اقداماتی هم انجام شد. طبق بررسی‌های به عمل آمده حدود ۵۶ مدرسه در لیست تخریبی‌های ما بوده که در این رخداد آسیب دیدند و باید تجهیز و تعمیر شوند.
وی ادامه داد: علاوه بر این ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات و نوسازی دارند بخش عمده تجهیزات این مدارس از بین رفته و بعضا آسیب دیده است.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: روز گذشته ۲۰ کامیون شامل تجهیزات میز و نیمکت و سایر ملزومات مورد نیاز مدارس در نظر گرفته شده است و ۴۰ میلیارد تومان هم تعهد خیرین برای ساخت و تجهیز مدارس بوده که در حال حاضر تعهد برای ۲۰ مدرسه مقرر شده ساخته شود.
حاجی میرزایی گفت: سازمان نوسازی در استان مستقر است و تلاش می‌کند تا وقفه‌ای در کار کلاس‌ها ایجاد نشود. جریان آموزشی برقرار است، برای بازسازی این‌ها باید اقدامات به سرعت انجام شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c