ایسنا/ مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از انجام ۱۰۳ مورد عملیات اطفاء حریق و ۱۰۱ مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان طی یک ماه گذشته خبر داد.

رضا میرزایی، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در تشریح این خبر گفت: در دی ماه در مجموع ۱۰۳ مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد ۳۱ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ۱۷ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ۲۵ مورد مربوط به منازل مسکونی، ۸ مورد مربوط به مراکز تجاری، ۲ مورد مراکز دولتی، ۱۹ مورد مربوط به جنگل و درختان و یک مورد مرکز صنعتی بوده است.
وی به انجام ۱۰۱ مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۱۶ مورد زنده گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده، ۴ مورد زنده گیری مارهای سمی و غیر سمی، ۴۵ مورد چیدن حلقه و قفل، ۱۶ مورد امداد اسانسور، ۵ مورد امداد تصادفات خودرویی، یک مورد نجات سقوط در چاه، ۳ مورد امداد نجات از کوه و بلندی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.
مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان اظهار کرد: در مجموع این عملیات ها ۶۳ نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه ۲۸ نفر مجروح شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد سه هزار و ۶۷۰ نفر از شهروندان و دانش آموزان آموزش های پیشگیری و آتش نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین ۱۰۲ مورد مشاوره ایمنی و ۳۳ مورد بازدید ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00