ایرنا/ رییس اداره پارک ملی کرخه گفت: سه نفر متخلف شکار غیرمجاز ۶۷۲ قطعه پرنده سار دستگیر شدند.

محمد الوندی، رییس اداره پارک ملی کرخه اظهار کرد: در پی گزارش‌‎های مردمی مبنی بر شکار غیرمجاز پرنده سار توسط یک گروه سه نفره در نیزارها و زهکش های غرب کرخه و با اطلاعات به دست آمده از مشخصات خودروی متهمان، ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه در ساعات اولیه بامداد ۳۰ دی ماه آنها را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.
وی اضافه کرد: متخلفان به رغم چندین بار دستور ایست و تیراندازی هوایی توجهی نکردند و پس از مسافت طولانی تعقیب و گریز و حرکات خطرناک در مسیر پر پیچ و خم، در نهایت با هدف قرار دادن لاستیک خودروی پراید متهمان به وسیله سلاح سازمانی متوقف و از داخل آن دو کیسه حاوی پرندگان شکار شده و چهار رشته تور پرنده گیری کشف و ضبط شد.
به گفته وی متخلفان با دستور قضایی در حوزه انتظامی محل تحت نظر قرار گرفتند.
الوندی گفت: بر اساس مصوبه ۴۴۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست میزان ضرر و زیان قابل وصول به ازای هر قطعه پرنده سار ۵۰۰ هزار ریال است و متهمان وفق مواد ۱۰و ۱۱ قانون شکار وصید محاکمه خواهند شد.
در این فصل با توجه به حضور پرندگان مهاجر عده ای سودجو با استفاده از روش‌های نامتعارف و ناجوانمرادنه در ساعات شب اقدام به کشتار جمعی این پرندگان می‌کنند. علاوه بر سختی مسیرها و گستردگی مناطق که پایش آن را سخت می‌کند کمبود نیرو و مشکلات مالی ادارات حفاظت محیط زیست در تامین سوخت خودروها باعث دوچندان شدن این معضل شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335