ایرنا/ مدیر فرودگاه بین‌المللی همدان گفت: پروازهای هواپیمای قشم ایر مشهد - همدان - مشهد به دلیل وجود ابرهای CB (کومه‌ای‌بارا یا کومولونیمبوس) لغو شد.

سهراب کلوندی، مدیر فرودگاه بین‌المللی همدان اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی و وجود ابرهای رعد و برق‌زا در ارتفاع پرواز هواپیمای مشهد - همدان، پرواز شماره ۱۳۱۰ و ۱۳۱۱ هواپیمایی قشم ایر در مسیر مشهد - همدان - مشهد امروز سه‌شنبه یکم بهمن ماه باطل اعلام می‌شود.
وی اظهار داشت: پرواز ۱۳۱۱ قرار بود مسافران را ساعت ۱۲ از فرودگاه مشهد به همدان منتقل کند که ابتدا یک ساعت و نیم تاخیر داشت و پس از مساعد نشدن هوا لغو شد.
کلوندی با اشاره به اینکه فرودگاه همدان امروز شرایط لازم برای نشست و برخواست را داشت، عنوان کرد: ۶۵ بلیت برای این پرواز فروخته شده بود که هزینه بلیت به مسافران بازگردانده می‌شود.
وی اضافه کرد: پرواز ۱۳۱۰ نیز قرار بود ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از فرودگاه همدان به سمت مشهد پرواز کند که بلیت‌های فروخته شده آن برای پرواز روز جمعه چهارم بهمن معتبر است.
مدیر فرودگاه بین المللی همدان عنوان کرد: بر اساس قرارداد با بخش خصوصی، پروازهای همدان - مشهد در روزهای سه‌شنبه و جمعه هر هفته به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: استمرار این پرواز مشارکت مردم را می‌طلبد چراکه در صورت خالی ماندن صندلی‌های هواپیما، شرکت چارتر کننده، متضرر و مجبور به لغو آن می‌شود.
مدیر فرودگاه همدان گفت: پروازهای این مسیر از مشهد حرکت و ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه در فرودگاه همدان به زمین می‌نشیند و ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از همدان به سمت مشهد پرواز می‌کند.
کلوندی با بیان اینکه فرودگاه همدان همه شرایط لازم برای انجام پروازهای بزرگ و کوچک را دارد، افزود: حمل و نقل به عنوان یکی از اساسی ترین زیرساخت های توسعه گردشگری، تاثیری مستقیم بر رونق صنعت جهانگردی دارد و هر گونه تغییری در وضعیت حمل و نقل به سرعت اثر خود را در همه بخش های صنعت گردشگری نشان می‌دهد.
وی گفت: در حال حاضر هفته ای ۲ پرواز نیز در روزهای یکشنبه و چهارشنبه به صورت رفت و برگشت از همدان به کیش انجام می شود.
او افزود: همچنین توافقاتی برای راه اندازی پرواز ایران ایر همدان - تهران و همچنین همدان - شیراز - قشم و همدان - نجف از سوی استاندار و نمایندگان مجلس با شرکت فرودگاه های کشور انجام شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e