ایرنا/ کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: در پی ورود یک سامانه بارشی به آسمان استان، پیش‌بینی می‌شود از امشب بارش برف همدان را فرا گیرد.

محمدحسن باقری شکیب، کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان اظهار کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، تمام ابری، همراه با بارش باران، ریزش برف، مه و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: فعالیت این سامانه از شامگاه سه‌شنبه آغاز می‌شود و بعدازظهر چهارشنبه با ریزش برف به اوج خود می‌رسد.
باقری‌شکیب با بیان اینکه این سامانه موجی از هوای سرد را وارد استان می کند، عنوان کرد: در پی فعالیت این سامانه دمای هوای بیشتر نقاط استان کاهش یافته و دمای کمینه برخی از نقاط به ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.
وی ادامه داد: این سامانه از شمال غرب و از ناحیه اروپای شرقی وارد همدان شده است و دمای پایین این سامانه احتمال ریزش برف را قوی‌تر می‌کند.
باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این سامانه روز پنجشنبه به تدریج از آسمان استان خارج می‌شود، ادامه داد: از روز جمعه سامانه جدید بارشی همدان را فرا می‌گیرد.
وی گفت: به دنبال فعالیت این سامانه بارشی افت شدید دمای هوا، یخ زدگی سطح معابر، کولاک در گردنه‌ها و لغزندگی جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و گل‌تپه با هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.
باقری‌شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e