ایرنا/ مرکز مدیریت راه‌های مازندران اعلام کرد: به دلیل بارش برف پراکنده در ارتفاعات سطح جاده‌های اصلی این استان شامل هراز، کندوان و سوادکوه لغزنده است.

مرکز مدیریت راه‌های استان مازندران از رانندگانی که قصد تردد در سطح جاده های اصلی(هراز، کندوان، سوادکوه) و مناطق کوهستانی را دارند، خواست تا بدون داشتن زنجیر چرخ به این مناطق سفر نکنند.
براساس این گزارش داشتن زنجیر چرخ برای تمام خودروهای عبوری در محورهای اصلی و کوهستانی استان مازندران الزامی است و رانندگان فاقد زنجیر چرخ جریمه می شوند.
تجهیز راهداری در جاده ها
عباسعلی نجفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: هم اکنون ۳۳ گروه راهداری زمستانی در ۲۲ گردنه برفگیر و صعب العبور استان مازندران به صورت شبانه روزی برای تسهیل در تردد جاده های برفگیر حضور دارند.
وی افزود : گروه های راهداری به همراه افزون بر ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات زمستانی در راهدارخانه ها حضور دارند و زمان بارش برف برای کاهش سطح لغزندگی نسبت به شن و نمک پاشی در جاده ها اقدام خواهند کرد.
به گفته نجفی راهداران زمستانی تا پایان تعطیلات نوروز ۹۹ در سطح جاده ها حضور فیزیکی خواهند داشت.
بارش ۳۰ سانتی‌متری برف در ارتفاعات مازندران
هواشناسی مازندران اعلام کرد: در هفته جاری با ورود سامانه سرد و بارشی ضمن بارش باران در مناطق پایین دست، در ارتفاعات این خطه شمال کشور میانگین ارتفاع برف به حدود ۳۰سانتیمتر رسیده است.
براساس این گزارش اگرچه هوای این استان به طور موقت از امروز تا عصر فردا جمعه چهارم بهمن ماه در مناطق دشت و پایین دست روند افزایشی خواهد داشت، ولی بارش پراکنده برف در ارتفاعات کم و بیش ادامه خواهد داشت.
هواشناسی مازندران گزارش داد: براساس بررسی نقشه های هواشناسی سامانه بارشی جدید از عصر روز جمعه وارد استان می شود که این سامانه با خود برف و کاهش دما را به همراه خواهد داشت که اوج سرما برای روز شنبه پنجم بهمن ماه پیش بینی شده است.
طبق این گزارش دمای هوا از جمعه شب تا روز شنبه بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

هواشناسی مازندران از مسافران پایان هفته این خطه شمال کشور خواست تا به دلیل برودت هوا و بارش برف ، برگشت خود را به ساعات پایانی روز جمعه چهارم بهمن ماه موکول نکنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9