ایرنا/ بارش سنگین برف در برخی از مناطق زیست محیطی شمال و شمال غرب استان فارس احتمال نزدیک شدن گونه‌های حیات وحش به مناطق مسکونی شهری و روستایی را افزایش داده است، اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس از مردم خواسته این موارد را به پاسگاه‌های محیط زیست اطلاع دهند.

اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس روز پنجشنبه یاد آور شد: با توجه به شرایط جوی و بارش برف و برودت هوا در اکثر نقاط استان فارس ، امکان دارد که گونه های جانوری حیات وحش به مناطق مسکونی در اطراف روستاها و حتی بافت‌های شهری نزدیک شوند.
در این اطلاعیه از تمامی شهروندان و علاقمندان به محیط زیست، خواسته شده در صورت مشاهده این موارد ، ضمن اطلاع به ماموران محیط زیست با شماره تماس ۱۵۴۰ یا مراجعه به نزدیک‌ترین اداره یا پاسگاه محیط زیست، نهایت همکاری را برای جلوگیری از وارد آمدن هر گونه آسیب به این گونه های جانوری ارزشمند به عمل آورند.
روابط عمومی محیط زیست فارس تاکید کرد: بدیهی است ادارات حفاظت محیط زیست در سطح استان نیز همانند سال‌های گذشته، تمهیدات لازم را برای کمک رسانی و امداد به حیات وحش استان، انجام خواهند داد.
برخی گزارش های غیر رسمی حاکیست بارش برف سنگین موجب هجوم گرازهای گرسنه به حاشیه جاده منطقه کوهمره در استان فارس شده است .در این رابطه فیلم هایی نیز در فضای مجازی منتشر شده است که اصالت آن مورد تایید نیست.
از مجموع ۱۹۷ گونه پستاندار متعلق به ۱۰ راسته جانوری شناسایی شده در ایران، ۷۲ گونه متعلق به ۸ راسته در مناطق مختلف استان فارس زندگی می‌کند.کل و بز، آهو، جبیر، گورخر، گوزن زرد، قوچ و میش، گرگ، کفتار، گراز، تشی، روباه و شغال، پلنگ و خرس از جمله گونه های یاد شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913