ایرنا/ کارشناس سازمان هواشناسی از رود سامانه بارشی جدید از غرب کشور و در بر گرفتن آن در مناطقی از شمال غرب، سواحل، ارتفاعات البرز و خراسان شمالی خبر داد.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا جمعه سامانه بارشی جدید از شمال غرب وارد کشور می‌شود که مناطقی از شمال غرب، سواحل، ارتفاعات البرز و خراسان شمالی را دربرمی‌گیرد.
گودرزی افزود: امروز عمده فعالیت سامانه بارشی فعال در کشور بر روی نیمه شرقی است که موجب برف و باران و وزش باد شدید می‌شود و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: امروز شدت بارش‌ها در فارس، هرمزگان، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، استان کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی است که به شکل برف و باران خواهد بود و موجب آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها، مه آلودگی و کاهش دید می‌شود، علاوه بر این مناطق؛ غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز نیز با شدت کمتر این شرایط را خواهند داشت.
گودرزی ادامه داد: جمعه سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش خواهند داشت و به تدریج این سامانه از مرزهای جنوب شرقی خارج و از فردا دوباره سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد می‌شود که موجب بارش برف و باران در شمال غرب، سواحل، ارتفاعات البرز، استان‌های خراسان شمالی می‌شود. شنبه غرب، جنوب غرب، برخی نقاط بوشهر، شمال فارس، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و خراسان رضوی برف و باران دارند، یکشنبه بارش‌ها به جنوب شرق محدود می‌شود و به تدریج نیز از کشور خارج خواهد شد.
وی اظهار داشت: فردا و پس فردا برای نیمه شمالی کشور به طور میانگین ۵ تا ۶ درجه کاهش دما خواهیم داشت البته بیشتر نقاط کشور سرد می‌شود اما در نیمه شمالی محسوس‌تر است.
به گفته گودرزی امروز دریای خزر و خلیج فارس مواج است.
بارش برف پراکنده در تهران
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران ابری و مه آلود است و در برخی ساعات بارش برف خواهد داشت. از بعدازظهر کاهش ابر پیش‌بینی شده است اما شب وزش باد به نسبت مناسبی خواهد داشت، کمینه دمای امروز صبح تهران صفر درجه بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۵ درجه بالای صفر می‌رسد.
گودرزی گفت: تبریز و اردبیل با دمای ۱۱ درجه زیر صفر، ارومیه ۹ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۶ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.