ایرنا/ رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد با اشاره به بارش ۶۰ سانتی متری برف در گردنه ژالانه هورامان گفت: امروز در این گردنه سه بهمن سنگین و نیمه‌سنگین سقوط کرد.

دیاری استواری، رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد اظهار کرد: بارش شدید برف و کولاک از دیروز در گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد به پاوه در استان کرمانشاه و محور ارتباطی شهر اورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن آغاز شده و باعث کند شدن تردد در این گردنه شده است.
وی افزود: بارش سنگین برف که ارتفاع آن به بیش از ۶۰ سانتی متر می رسد باعث سقوط سه بهمن سنگین و نیمه سنگین در این گردنه شد که با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی نیروهای راهداری مستقر در این گردنه مسیر بازگشایی شد.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد یادآور شد: از دیروز تاکنون ۶۲ خودرو در گردنه ژالانه گرفتار برف و کولاک شده بودند که با حضور به موقع نیروهای راهداری رها سازی شدند.
وی اضافه کرد: تعداد ۳۶ نفر از مسافران و رانندگان نیز که گرفتار برف و کولاک شده بودند، در راهدارخانه گردنه ژالانه اسکان اضطراری داده شده و یک وعده غذایی نیز به آنها داده شد که با بازگشایی مسیر به راه خود ادامه دادند.
استواری تاکید کرد: تردد در گردنه ژالانه تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است و رانندگان و مسافران در صورت تردد، حتما زنجیر چرخ و سایر تجهیزات ایمنی همراه داشته و از سالم بودن برف پاکن و سیستم گرمایشی خودرو قبل از سفر اطمینان حاصل کنند.
وی گفت: تمام راه های مواصلاتی شهرستان سروآباد نمک پاشی و برف روبی شده است و تردد در این مسیرها بدون هیچ مشکلی برقرار است ضمن اینکه تردد در گردنه مارانی در محور ارتباطی سروآباد کامیاران نیز با زنجیرچرخ امکان پذیر است.
رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سروآباد یادآور شد: تعداد ۲۱ نفر از نیروهای راهداری با ۱۷ دستگاه ماشین آلات برف روبی از روز گذشته در حال آماده باش و برف روبی مسیرهای ارتباطی این شهرستان هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34