ایرنا/ رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان از دستگیری ۲ حفار غیرمجاز در حال انجام حفاری در مناطق جنوبی این شهرستان خبر داد.

مهدی قاسمی، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان گفت: ۲ حفار غیرمجاز در حال انجام حفاری در مناطق جنوبی این شهرستان دستگیر شدند
قاسمی افزود: عصر دیروز با حضور نیروهای انتظامی و یگان، ۲ متخلف همراه با ادوات حفاری در گردنه رشم دامغان دستگیر شدند.
وی اضافه کرد: در راستای حراست و حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی، و جلوگیری از وقوع جرایم در حوزه میراث فرهنگی و به دنبال گزارش‌های مردمی، با اقدام به موقع نیروهای یگان حفاظت و همکاری عوامل انتظامی، حفاری غیرمجاز در این منطقه متوقف شد.
قاسمی اظهار داشت: این ۲ متخلف در محور دامغان به معلمان و در محدوده گردنه رشم در حال حفاری بودند.
وی بیان کرد: دستگیری این ۲ نفر با اعلام گشت یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان و حضور عوامل پاسگاه سرکویر انجام شد.
قاسمی خاطر نشان کرد: لوازمی همچون دِیلم، بیل، کلنگ، فلزیاب، دوربین شکاری و دیگر ادوات حفاری از این افراد کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: باتوجه به سرعت عمل نیروهای یگان و انتظامی، این افراد در مراحل اولیه حفاری دستگیر شدند و هیچ‌گونه اثر کشف شده از آن‌ها رویت نشده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان تصریح کرد: پس از بررسی و انجام اقدام‌های لازم توسط نیروهای پاسگاه سرکویر، متخلفان برای اجرای مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c