ایرنا/ کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: با ورود سیستم بارشی با هسته سرد از امشب به آسمان استان، دمای هوا در مناطق مختلف طی روزهای آینده به پنج تا هشت درجه زیر صفر کاهش می یابد.

ساسان رستمی، کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام اظهار کرد: این سامانه بارشی از امشب تا پیش از ظهر فردا در نقاط مختلف استان بارش باران و برف را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: طبق بررسی نقشه های ماهواره ای در نواحی سردسیر بارش به‌صورت برف، در مناطق معتدل برف و باران و در نقاط گرمسیری باران است که البته در حجم و مدت زمان بارش این سیستم تغییراتی ایجاد شده است.
رستمی یادآور شد: میران قدرت بارش های این سامانه با توجه به تغییر الگوی بارشی نسبت به نقشه های قبلی تضعیف شده است و انتظار بارش سنگین برف که در پیش‌بینی‌های قبلی ذکر شده بود دیگر مورد انتظار نیست اما افت دمای هوا از پنج تا هشت درجه زیر صفر را به دنبال دارد.
کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام اضافه کرد: بعد از خروج سیستم با توجه به کاهش دمای هوا یخبندان شدید صبحگاهی و سرمای محسوس در نقاط سردسیر استان تا اواسط هفته آینده مورد انتظار است.
وی گفت: لغزندگی معابر عمومی درون شهری و جاده های برون شهری،‌ سیلابی شدن مسیل ها به ویژه در مناطق جنوبی و مه آلودگی جاده های کوهستانی و گردنه ها از دیگر پیامدهای این سیستم است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a