ایرنا/ رئیس پلیس راه استان کردستان گفت: به دلیل تشدید کولاک و یخبندان تردد در ۲ مسیر ارتباطی بین شهری این استان ممنوع اعلام شد.

سرهنگ عیسی گوهری، رئیس پلیس راه استان کردستان اظهار کرد: این مسیرها شامل محور فرعی ایرانخواه (دیواندره) - تکاب و گردنه ژالانه سروآباد - اورامان است.
وی با بیان اینکه تا محور فرعی ایرانخواه (دیواندره) - تکاب از چهارشنبه شب به علت بارش شدید برف و کولاک مسدود شده و تاکنون نیز بازگشایی نشده است افزود: ممنوعیت تردد در محور گردنه ژالانه سروآباد - اورامان نیز از ساعت ۱۹ امروز اعمال شده است.
گوهری اضافه کرد: همچنین تردد در محور مریوان - بانه نیز به علت شدت کولاک تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و توصیه می شود مسافران از تردد شبانه در تمامی محورهای این استان خودداری کنند و در صورت ضرورت نیز علاوه بر کنترل تجهیزات زمستانی خودرو حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
بخشدار هورامان نیز اظهار کرد: گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد به شهر اورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن و همچنین محور ارتباطی سروآباد به پاوه استان کرمانشاه به دلیل کولاک شدید مسدود شد.
فرید ربانی افزود: باتوجه به بارش برف و کولاک شدید و احتمال سقوط بهمن تردد در این مسیر امکان پذیر ایست لذا رانندگان و مسافران از تردد در این گردنه تا فردا صبح خودداری کنند.
وی گفت: تعداد ۱۱ نفر نیروی راهداری با هفت دستگاه ماشین آلات برف روبی به صورت شبانه روزی در این گردنه مشغول فعالیت هستند و از مسدود شدن این گردنه جلوگیری کرده اند که زحمات و تلاشهای این نیروهای خدوم و زحمتکش بسیار ارزشمند و قابل ستایش است.
ربانی با بیان اینکه این محور ارتباطی تا غروب امروز برف روبی و نمک پاشی شده است، افزود: دلیل مسدود شدن این گردنه برای پیشگیری از وقوع حوادث نظیر سقوط بهمن، سقوط خودروهای عبوری باتوجه به کولاک شدید و بارش شدید برف و سایر سوانح خطرناک جاده ای است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34