صدا و سیما/ معاون بهره برداری شرکت آبفای استان کرمانشاه برای جلوگیری از یخ زدگی و ترکیدگی کنتور‌ها و لوله‌های آب توصیه‌هایی را اعلام کرد.

رضا داوودی، معاون بهره برداری شرکت آبفای استان کرمانشاه با بیان اینکه برای جلوگیری از یخ زدگی و ترکیدگی کنتور‌ها و لوله‌های آب توصیه‌های آبفای کرمانشاه برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و لوله‌های آبباید آن‌ها را عایق بندی کرد، گفت: به منظور عایق بندی می‌توان از خاک اره، پوشال و پشم شیشه استفاده کرد.
وی افزود: هنگام یخبندان در صورتی‌که کنتور یا لوله آب دچار یخ‌زدگی شد از ریختن آب داغ روی کنتور اکیدا خودداری و سعی شود برای رفع یخ‌زدگی کنتور و لوله از کیسه‌های آب داغ و حرارت غیرمستقیم استفاده شود تا به‌تدریج یخ این تاسیسات از بین برود.
معاون بهره برداری شرکت آبفای استان خاطرنشان کرد: همچنین آب لوله‌ها و مخازن غیر ضروری تخلیه شود تا از بروز حوادثی، چون ترکیدگی یا قطع گردش آب در لوله‌های منزل خودداری شود.
داوودی گفت: برای جلوگیری از یخ‌زدگی آب، به هیچ وجه شیر آب را نباید باز گذاشت چرا که ضمن افزایش مصرف و هزینه آب بها عملا کمکی به جلوگیری از یخزدگی تاسیسات نمی‌کند.
وی افزود: توصیه بعدی این است که لوله‌های آب گرم را از منبع شوفاژ یا آبگرمکن تا محل مورد استفاده عایق بندی کنید تا لازم نباشد برای گرم شدن آب لوله را مدتی باز بگذارید.
داوودی یادآور شد: در صورت رفتن به سفر، شیرفلکه بعد از کنتور را حتما ببندید چرا که ممکن است در زمان یخبندان شبکه داخل منزل دچار آسیب و شکستگی شود و تا بازگشت از سفر، مقدار بسیار زیادی آب وارد منزل شود.
معاون بهره برداری شرکت آبفای استان اظهار داشت: اگر لوله منزل شما دچار ترکیدگی شد، شیرفلکه اصلی و شیر‌های فرعی را حتما ببندید و سعی کنید در اولین فرصت آن را تعمیر نمایید.
داودی گفت: شهروندان می‌توانند درصورت مشاهده مواردی، چون شکستگی کنتور، با سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات آب و فاضلاب که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شهروندان است، تماس بگیرند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246