مهر/ رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه از دستگیری ۱۷۰ مجرم فضای مجازی در این استان خبر داد.

سرهنگ علی کریمی، رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه اظهار کرد: استفاده از فضای مجازی چند سالی است که افزایش یافته و در این میان جوانان ۱۴ تا ۳۰ ساله بیشترین افرادی بوده‌اند که دست به ارتکاب جرم زدند.
وی افزود: استان کرمانشاه از نظر بیکاری جزو رتبه‌های بالا قرار دارد بنابراین انتظار می‌رود در فضای مجازی دست به مشاغل اینترنتی بزنند و آنها را رونق دهند با این حال شاهد وقوع کلاهبرداری اینترنتی، برداشت غیر مجاز، هتک حیثیت، دسترسی غیرمجاز، نشر اکاذیب در فضای مجازی هستیم.
افزایش ۷۰ درصدی میزان کشفیات
رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه با بیان اینکه طی امسال ۱۷۰ نفر دستگیری در این زمینه داشتیم، عنوان کرد: امسال میزان کشفیات استان کرمانشاه ۷۰ درصد افزایش داشته در حالی که درصد کل شاخص کشفیات در کشور ۵۰ درصد است و در این میان پلیس عملکرد خوبی داشته است.
سرهنگ کریمی با تاکید بر اینکه وضع قوانین سخت گیرانه تر مانع ارتکاب جرایم می‌شود، گفت: در برخورد با مجرمین فضای مجازی خلأ قانونی وجود دارد و قوانین مرتبط با اینترنت وضع نشده است البته قضات همکاری خوبی در این زمینه دارند و برخوردهای آنها اصلاحی بوده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: پلیس فتا در طول سال طرح‌های گوناگونی از جمله حضور در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات دولتی نصب بنر و تهیه بروشور در نمایشگاه‌ها و سطح شهر، توزیع سی دی و اجرای برنامه‌های تلویزیونی به منظور اطلاع رسانی به مردم اجرا می‌کند.
مردم مراقب کلاهبرداری‌های اینترنتی باشند
وی ادامه داد: با توجه به وقوع بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله مردم مراقب باشند که شماره حساب‌های اعلام شده برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی جعلی نباشد بر همین مبنا تنها از طریق سازمان جمعیت هلال احمر برای پرداخت کمک‌های نقدی اقدام کنند.
رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه بیان کرد: خانواده‌ها باید مراقب فرزندان خود باشند همانگونه که حاضر نخواهد شد فرزندان خود را در نیمه شب رها کنند نباید آنها را در فضای مجازی تنها بگذارند.
سرهنگ کریمی با بیان اینکه عده‌ای سودجو با انتشار عکس‌های خانوادگی در فضای مجازی اقدام به اخاذی می‌کنند، گفت: همچنین با توجه به برداشت‌های غیرمجاز نباید حتی رمز کارت را در اختیار فرزندان قرار دهیم زیرا ممکن است موجب سو استفاده کلاهبرداران شود.
وی ادامه داد: مردم هنگام مراجعه به سایت‌های تبلیغاتی نظیر دیوار پس از دریافت کالا نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند زیرا در مواردی این سایت‌ها پس از دریافت وجه موبایل خود را خاموش کرده و پیام را از داخل سایت حذف می‌کنند.
این مقام انتظامی بیان داشت: با شمار زیادی از کانال‌های خرید و فروش مواد مخدر، ساخت مواد مخدر سنتی و صنعتی، خرید و فروش سلاح و مهمات، جرایم اخلاقی و مزاحمت‌های اینترنت با شناسایی و معرفی آنها به پلیس‌های تخصصی برخورد شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246